Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Gashi - Larg Nga Syte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Vetëm Unë Jam Dukat"

Pjesëmarrëse në

PoliFest 2004

Komente

Asnjë Koment

01/06/2004

2004-05-31T23:00:00+00:002x:
Ëndërr nuk të pashë,
nuk të putha,s`të ledhatova,
nuk po them që spo më dhemb,
nuk po them që të harrova.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.

Ditët ikën shkuan,
dhe në mua plagë lanë,
me të tjerët rri e flas,
ty që të dua ,
s`të kam pranë.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.


Ky tekst u dërgua nga  egzzona
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet