A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shpat Kasapi - Pom Mungon


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/12/2018

2018-12-21T20:18:08

Music:

Nurteel

Lyrics:

GhuloIt's a long time that we try finding the lyrics to "Pom Mungon" sung by Shpat Kasapi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shpat Kasapi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nottey. We wish that's the lyrics you are looking for:

Nottey :reff (2) tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjeter

Nottey :
Ku je ti zemra jem ku je o shpirti jem
un ty tpres te weni wjeter ti ku je ne cilin wen
u bo ni muj u bo ni wjet prita kur po wjen apet
kur edhe pse larg je hup larg neper qytet
un shetiti rrugt e mia wetem e me lot ne sy
tu e prit me padurim diiten kur ti ki mu kthy
Ki me ardh ko met paas ko met rujt perjetsisht
a e din per qka tdu tdu weq se je e BRISHT
tkom premtu nuk ttradhtoj kjo kurr nuk ka me ndodh
te largoi jeta e un prej ksaj jete shum jom lodh
po du met pas ngat po du met pas prap
po du mu kon me ty zemer qdo dit edhe nat
harroi kejta qa ndodhen mundohu per ma tutje
zoti na jep fat nese na dy bojna lutje
fryma e par familja fryma fundit per ty
e di jom i ri amo wdes weq me tu kthy

reff :
tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjeter

Dardy-
Me kilometra udhtowa me synimin qe dot shoh
ja arrita edhe tpash u largowa pa kurgjo
tfala shpirtin zemren trupin e gjithsin
Kurgjo tash nuk po du weq prej zotit krenarin
afer detit shikim n`uj buza buzen tuj e prek
se harroj kurr at moment deri diten kur ka me dek
lus me be ku dashnin lus mi kuptu fjalt e mia
lus mu largu wetmia se um mungon shum afersia
weq pikllim edhe tim tjeter sen sum ka met
po munona mu pajtu po beso se kom leht
se di ku osht gabimi athu qa paskna bo
me wetweten po krenona e qdo fjal qe ta kom tho
asniher njeten tem se kom dasht kerkon si ty
jom krenar qe u njoftowa e qe nzemer um ke hy
tnjejtin fat kerkujt sja du bash kerkush se meriton me pas larg ata qe zemra ty ta don

reff :
tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjetermore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019