TEKSTESHQIP

Shqipe Kastrati
Një Këngë Për Dy Lule
Lyrics

Ne male t'Kosoves
Pushka krisi
Vashes bukur
Gjumin se ç'ja prishi

E kaloi pragun
Dhe e morri malin
Me sy te perlotur
Shkoj me taku djalin

Ref...x2
Nuk rrit nana
Çik as djal
S't'le Kosov
T'shkoj gjaku fal

Nje keng u lind
N'ato male
Per dy lule
Per dy varre

Er e malit
Ja perkdhelte floket
Syt e bukur
Ja vershonin lotet

Me kang te njoma
Malet i kalonte
Veç kangen e qyqes
Kudo e degjonte

Ref...x4
Nuk rrit nana
Çik as djal
S't'le Kosov
T'shkoj gjaku fal

Nje keng u lind
N'ato male
Per dy lule
Per dy varre

DËRGOI: