Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Shyhrete Behluli - Shtepi E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  141

Komente

2 🔥

09/05/2014

2014-05-08T23:48:02+00:00

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

Video Art

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Shtëpi E Vjetër"


me te bukura kujtime
qe i kam ne zemren time
je vendlindja ime
ato rruge,shtepi me gur
me lulekuqe per mbi mur
nuk i harroj kurr

nje cop buke me pak sheqer
vrapoja me femijet tjere
e lire si flutur
me priste nana te dera
buke e pjekur m'vinte era
aaa isha e lumtur

REF
aa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha

II
te kujtoj ty moj nane
sofren sa her e shtroj
me behreqetin plot
po shijen e bukes tane
as nje her nuk e kerkoj
buka e nanes ma e mira ne bote

REF
aaa shtepi e vjeter
s'do te doja asgje tjeter
perseri une prane te isha
ah sikur te ish e mundur
si at'her te jem e lumtur
dhe dy prindet prane ti kisha


Ky tekst u dërgua nga  Beni   Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet