Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26

Më erdhe nëpër natë si hënë krejt e vetmuar
"Eklips" që ndodh veç rrallë në shpirt më le
S'gjeja dot asnjë fjalë i mbytur mes një ëndrre
Heshtur rrëmbeva puthjen një fjalë s'më the

Rrëmbeva atë çast thesarin që më fshihje
U zhyta me një dallgë në një det të thellë
Kërkoja një fanar po mbytesha pas teje
Dhe natës në errësirë ti m'u bëre diell

Zemër, me ty jam në çdo çast
S'dua kurrë të të humbas
Ti o zemër shpirt je për mua

Se ti je zemër, brenda teje trokas
Si i marrë të thërras
Të them zemër sa shumë të dua

Në gjirin ndezur flakë e etur digjet buza
Të ndjej si një tik-tak… ah sa të ndjej
U trete pak nga pak, në trupin tim të humba
M'u shkrive ti në gjak… e jemi një

S'matëm dite as natë, botës ishim lart
Ishim të mërguar, kaq pranë, të dy sa larg…


Ky tekst u dërgua nga  ShendEVere

Sidrit Bejleri - Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer".
3. Video është e këngës "Zemer", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0