Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Galina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Në nji kohë të vjetër larg, në nji shpi diku në Romë
Shtri në diell e kapardisë kjo Galina po qëndron
Sillet rrotull n'mes t'oborrit gjeli i bukur, gjel Kokot
Bash ky gjel, nji gjel shkodran' pulës italiane i propozon:

U thasha si thahet fiku! Flakë e zjerm me shpirt zhurmon
Ty ka frikë me t'prekë rreziku se në vend unë e gozhdoj
Eh dashninë teme për ty ti moj pulë se ke provue,
Si Vllazninë, ekipi i zemrës kam gjithmonë me t'dashunue!

Do të t'çoj n'Shqipni - n'Shkodër Galina
E do t'fus n'kotec Galina
Do bash vœ ti me dy t'kuqa,
Se me ty n'dashni kam ra!

Kur Galina nuse n'Shkodër hyni n'shpi krejt pa marak
Vjehrri i saj, nji gjel i moçëm nuk tregoi respekt aspak
Me të shpejtë nusen e fyu dhe e "shkeli" pa u vu re
E si gjithë pulave t'tjera: - Shpejt n'furrik me na ba vœ!

Gjeli i ri e gjeli plak bisedojnë tuj pi raki
Veç kët' mujë nja njizet pula kena marrë o n'Itali
Jam kampion, thotë gjel Kokoti, pulat i rreshtoj në tel
Ne mos pastë pula ma toka, dal e gjuj ndoj harabel

*Pula, gjeli, gjithë e vejnë orœ
Dersa t'dalin jashtë e bardha vœ
Mbasi t'dalin jashtë e bardha vœ
Menjiherë të gjithë bërtasin ko-ko-ko-ko-vœ, hej


Ky tekst u dërgua nga  ShendEVereSidrit Bejleri
Publikimi: 01/12/2011
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi
Muzika: Popullore, Pjetër Gjini
Teksti: Sidrit Bejleri & Pjetër GjiniSidrit Bejleri - Galina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Galina".
3. Video është e këngës "Galina", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0