TEKSTESHQIP

Sidrit Bejleri
A Ish' Njësoj
Lyrics

Nuk të mbaj dot mëri
Se asnjëri s’kish’ faj
Ishim thuajse fëmijë
Vetes sot nuk ia fal

Në fund të fundit e di
Jeta shkon dhe luan lojën e saj
U pamë përsëri
Secili në rrugën e tij

Sa t’deshi ty kjo zemër
Besomë, ti nuk e di
Se ike kurrë pa ardhur
Nuk the as lamtumirë

Sa t’deshi ty kjo zemër
Dhe pa u parë në sy
Pyes veten ndonjëherë
A ish njësoj për ty

Është i njëjti shikim
Sa dhe kohen e ndal’
Sa shumë për të thënë
Po ngrijmë në çdo fjalë

Në fund të fundit e di
Jeta shkon dhe luan lojën e saj
U pamë përsëri
Secili në rrugën e tij
INFO
Më datë 8 Mars 2019, Sidrit Bejleri publikon videoklipin "A Ish' Njësoj", një këngë që i përket zhanrit baladë dhe për tematikë ka dashurinë. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Sidrit Bejleri & Irkenc Hyka, për orkestrimin u kujdes Dj Jojo, ndërsa produksioni muzikor u realizua nga Unix Production. Kënga flet për histori dashurie që ka përfunduar me ndarje, ndërsa në videoklip shfaqen si aktorë Kristiana Dodaj dhe Jozef Shiroka.
Renditja:
Top 200