TEKSTESHQIP

Sinan Hoxha
Ma Boni Dashnia
Lyrics
(Feat. Bes Kallaku)

Ma boni dashnia lali, ma boni dashnia rrakata rrakata

Sinan Hoxha:
Ma boni dashnia lale, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

Ma boni, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

Bes Kallaku:
O lok!

Na iku menja loku, fluturoj si zogu
Ma ka thon e hija loku ma ka thon e hija
Ate qe t'bo dashnia nuk ta bo as perenia
Ma ka thon e hija loku ma ka thon e hija
Budalla pra budalla
Nuk e di qa ka
Nuk na ze as gjumi
Rri gjith naten zgjuar
U bona me mendore kam nji jav qe kam kaluar

Sinan Hoxha:
Ma boni dashnia lale, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

Ma boni, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

Bes Kallaku:
O lok!

Kokerr gruni, kokerr gruni, kokerr gruni truni
2x
Pse po lun, pse po lun o mi rrenacake
Rrakata, rrakata, menja rrak e take!
Budalla pra budalla
Nuk e di qa ka
Nuk na ze as gjumi
Rri gjith naten zgjuar
U bona me mendore kam nji jav qe kam kaluar

Sinan Hoxha:
Ma boni dashnia lale, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

Ma boni, ma boni dashnia
Rrakata, rrakata, zemren copa
Iken mendt e mia lale, iken mendt e mia
Rrakata, rrakata, nga dashnia

DËRGOI:
INFO
Më datë 3 Maj 2023, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Ma Boni Dashnia", në bashkëpunim me Bes Kallakun. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Music.
Renditja:
Top 200