Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu, Albumi “Tatuazh” Falas Në Youtube


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
[27-12-2012]
Njeri nder kengetaret me te paguar shqiptare neper koncerte, Sinan Vllasaliu, eshte i vetedijshem qe nuk ka dhe shume fitime nga shitja e CD-ve ne treg dhe ka vendosuar qe albumin e tij te fundit, ta hedh te plote dhe falas per fansat ne kanalin e tij zyrtar ne Youtube.

Ndoshta edhe e kuptueshme kur dihet se fitimin me te madh kengetari e ka nga kendimi live qe ben, e qe thuhet se paguhet deri 5000 euro per nje nate.

Behet fjale per albumin e tij te nente me radhe me titull "Tatuazh".

Albumi perbehet nga 8 tituj duke perfshire edhe kengen "Uragan", nje bashkepunim me kengetaren e mirenjohur kosovare, Leonora Jakupi, me tekst te shkruar nga Avni Qahili dhe muzike te kompozuar nga Gabro.
 (Albavipnews)

      Sinan Vllasaliu & Leonora Jakupi - Nje Uragan [Teksti dhe Klipi]


Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet