Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Lutem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Lutem"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Lutem, veq njeher ti mbylli syte
e te pushoje
asnjeher per ne te dy, mos te enderroj
ne u kthyem kunder vehtes, kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

Lutem, ne kete jete te me kujtosh
vetem si mik
dhe nga une kur t'me takosh
mos te kesh frik
ne u deshtem, u takuam,
ne udhen e trishtimit
tash kush do ta mbaj peshen e kujtimit

Jeta mashtron ajo te them mos i beso
ne sy te shikon te genjen mos i beso
para zotit do ti marr mekatet per ne te dy
lutem, une lutem vetem per ty

Lutem, veq njeher ti mbylli syte
e te pushoje
asnjeher per ne te dy, mos te enderroj
ne u kthyem kunder vehtes, kunder fatit
tash kush do ta mbaj peshen e mekatit

Lutem, ne kete jete te me kujtosh,
vetem si mik
dhe nga une kur t'me takosh
mos te kesh frike
ne u deshtem, u takuam,
ne udhen e trishtimit
tash kush do ta mbaj peshen e kujtimit

Jeta mashtron ajo te them mos i beso
ne sy te shikon te genjen mos i beso
para zotit do ti marr mekatet per ne te dy
lutem, une lutem vetem per ty


Ky tekst u dërgua nga Cobra
Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet