Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Mos Ja Falni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  159

Para se para se un të vij
largoni teshat e saj
Mos leni fotografi,
mos ta kujtoj atë gru plot faj

Para se un të shkoj n`gyrbet,
u betu se ka mem prit
Ka ardh koha me kjamet,
kur shkon nana i len fmit

Ref.
Kur të del ajo prej shpis,
largoni gjitha gjanat
Mos leni asnji kujtim,
kalljani krejt fustanat
Dhe hallallin kur kërkon
mos ja falni mos ja falni
Veq fëmit kur prëqafon,
mos ja ndalni mos ja ndalni (2x)

Para se para se t`kthehem un,
lot e mi un do ti zbraz
Do të vuaj dhe më shum,
lot në sy më s`ka me pas

Para se para se t`shoh fëmit
e marr forcën e dynjas
nëpër natën ti sjell dritë
nan e bab tash kan mem pas

Ref.
Kur të del ajo prej shpis,
largoni gjitha gjanat
Mos leni asnji kujtim,
kalljani krejt fustanat
Dhe hallallin kur kërkon
mos ja falni mos ja falni
Veç fëmit kur prëqafon,
mos ja ndalni mos ja ndalni (2x)


Ky tekst u dërgua nga  fiona   Amadeo   Eliosshuli

Sinan Vllasaliu - Mos Ja Falni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ja Falni".
3. Video është e këngës "Mos Ja Falni", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 4