TEKSTESHQIP

Sinan Vllasaliu
Ushtria E Kosovës
Lyrics

U be Qielli si vullkan
Toka gjakun nuk e mban
e shikoj ne tym dhe flak
si i ndajn burrat nga grat
e shikoj ne tym dhe flak
si i ndajn burrat nga grat

Per cka nana ka ba djal
per me i dal hasmit perball
do te luftoj me zemer plot
ne me pushk ata me top
dote luftoj me zemer plot
ne me pushk ata me top

Ref:
ja dham besen vllau vllaut
mos me shkel Kosov, kemba e hasmit
ja dham besen per kto troje
se kosoves i bem roje ooo
vec ushtrija jon, vec ushtrija jon

Ata qe jeten e dhan
vec nje amanet na e lan
sikur syt ta ruajm ne
kete vend dhe ket atdhe

Ref:
ja dham besen vllau vllaut
mos me shkel kosov kemba e hasmit
e dham besen per kto troje
se kosoves i beme roje ooo
vec ushtrija jon, vec ushtrija jon

DËRGOI:
INFO
Për kompozimin dhe për fjalët e këngës punoi Arsim Bunjaku, teksa kënga vjen me orkestrim nga Florent Boshnjaku.