TEKSTESHQIP

Skerdi & Elinel
Vaj
Lyrics

[Skerdi:]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

[Elinel:]
Eshte merite e jotja krejt kjo perlotja,m’vjen mire qe t’njofta
Eshte merite e jotja qe krejt m’duken t kota kur nuk jam tu pi shota
Lem ta thom me nota t’kisha bo krejt copa, ti kisha q* krejt motrat
M vjen keq qe s’te njofta sa e shtir koka me t’myte njejte si koka

Vaj vaj
Une s’kam ndjesi mo per ty
Un kurxho nuk ni mo per ty
Vaj vaj
As s’du me ni mo per ty
Po c’ka ka met me bo vaj vaj

[Skerdi:]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Lot o zemra ime vec lot,nuk kam as dhimbje as ftohte
Marr fryme po s’ndihem ne ket bot si pasyr dashnia u thy e po shoh ftyra plot

[Elinel:]
Mos um dil perpara nese s’do me ni t’verteten
Nese s’je e forte me pa prej syve t’mi veten
Mjafton me kqyr mbrena vetes per me pa t’keqen
Na s’jena mo lirisht ndrroje veten

Vaj vaj
Une s’kam ndjesi mo per ty
Un kurxho nuk ni mo per ty
Vaj vaj
As s’du me ni mo per ty
Po c’ka ka met me bo vaj vaj

[Skerdi]
Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia

Nese s’me ke dasht ti thuje
Edhe pse kalum momente t’kqija
Dashnin qe e patem tash ti shuje
Se mu brenda vetem m’shun rakia.

DËRGOI:
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, ky materiali muzikor është përcjellë tek audienca e gjerë i kompletuar në aspektin vizual me një videoklip, i cili u publikua me datë 9 Prill 2020. Autor i muzikës është Skerdi, autorë të fjalëve të tekstit rezultojnë të jenë vetë artisti, ndërsa produksioni në studio është marrë përsipër nga Bini Diez.
Renditja:
Top 200