Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Lulet Në Dritare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

sa here kaloj tek hija e dritares
qe me saksi eshte mbushur plot
gjithmone fare si pa dashur
1 lule cel e nje perde lot

sa here andej une i hedh syte
i ndjej dy sy qe me ngacmojn
e nje nga nje e dite per dite
te gjitha lulet ose c'lulezojne

nje dit pranvere aty prane
kalova une plot mall
Mbi flok me hodhe nje petal
nga lulja me rall (2x)

ref..
i dua lulet ne dritare
se jam i ri e mi do zemra
por shume me fort se ato lule
une dua vajzen lule qe ri brenda

mos me ngacmo ti me veshtrime
se une jam djale e s'duroj dot
se syte nga dritarja tende
jo asnje here jo si hodha kot
jo asnjehere jo si hodha kot (2x)


Ky tekst u dërgua nga Nga Adi Korcari

Stefi Prifti & Endri Prifti - Lulet Në Dritare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet Në Dritare".
3. Video është e këngës "Lulet Në Dritare", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0