Stine
Stine
Stine
 • Emri i vërtetë:
 • Ernest Duka
 • Vendlindja:
 • Dibër
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Janar 1981
 • Horoskopi:
 • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
Stine është këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur. Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine, eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat shqiptare. Ai ka tre motra dhe nje vella ne Gjermani. Që i vogel ka qene i dhene pas muzikes dhe kercimit, ai jepte mesime hip hopi ne shkolla private dhe emigroi ne Gjermani, ku fitoi çmimin si kengetari dhe vallzimtari me i mire. Stine iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 1997, ku me ate grup fitoi disa cmime si ne Vera Fest 1999, ku fituan cmimin e pare. Antaret e ketij grupi ishin Ernesti, Blendi dhe Tani. Kenga Fituese e ketij festivali iu be me vone edhe remixi, por qe ne te kendon vetem Stine me titull "Me mungon". Ai banon ne Tirane ku e ka edhe studion e tij Stine Records. Shume prodhime muzikore, shume hite dhe shume talente te reja kane dale nga kjo studio.

Në Nëntor 2003, Rudi merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Ejani Ju Ftojme Ne Party", në bashkëpunim me Stine & XXL.

Në Maj 2004, Stine merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Lady Lady", në bashkëpunim me Aby dhe fitoi çmimin e pare.

Në vitin 2004, Stine publikon videoklipin "Mendoja Se", në bashkëpunim me Rudin. Ky klip u xhirua ne Gjermani dhe ishte klipi i pare i Stines.

Në Shtator 2004, Stine merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Nuk E Meriton".

Në Shtator 2005, Stine merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Te Dua Si Femije".

Në Prill 2006, Stine merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ishe Ti", ku fiton çmimin e Internetit.

Në Gusht 2006, Anjeza Branka merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Qiko", në bashkëpunim me Stine.

Në Maj 2007, Stine merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Mos Me Thuaj Jo", ku fiton çmimin "Best Male".

Në Maj 2008, Stine merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Ti E Meriton".

Në Nëntor 2008, Stine & Skillz marrin pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Ndaloje Vrapin".

Në Maj 2009, Alida merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "I Wanna Be On", në bashkëpunim me Stine.

Në Dhjetor 2010, Stine merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Pse".

Më datë 8 Shkurt 2010, Big Basta publikon videoklipin "Gezuar Vitin E Ri", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 18 Prill 2011, Stine publikon videoklipin "Besoja".

Në Qershor 2011, Ingrit Gjoni merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Relax", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 27 Gusht 2011, Xheroo & Stine publikojnë videoklipin "Asgje S'mungon". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Në Maj 2012, Stine merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "S'di Te Falesh".

Më datë 17 Qershor 2012, Etnon publikojnë videoklipin "On Fire", në bashkëpunim me Stine, Dj Blunt & Real 1. Me këtë këngë, Etnon u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Netët E Klipit Shqiptar 12 (2013).

Në Nëntor 2012, Stine merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ti Je Engjell", në bashkëpunim me G.B.M.C. & Rudi Cat.

Më datë 25 Dhjetor 2012, Kieda Budini publikon videoklipin "Kieda Show", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 22 Prill 2013, Stine publikon videoklipin "My Everything", në bashkëpunim me Alida.

Më datë 10 Qershor 2013, Emiliano publikon videoklipin "Habibi", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 25 Shtator 2013, B2N publikojnë videoklipin "Number One", në bashkëpunim me Stresi, Stine, APG & Gilan-G.

Më datë 2 Tetor 2013, Stine publikon videoklipin "Te Ndahem", në bashkëpunim me Diti G. Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 10 Tetor 2013, Stine publikon videoklipin "Pa Ty S'ndihem Mire", në bashkëpunim me Egland.

Më datë 13 Dhjetor 2013, Stine publikon videoklipin "Te Rrim Larg", në bashkëpunim me Olgera Lleshaj. Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 13 Dhjetor 2013, Stine publikon videoklipin "Moj E Mejra", në bashkëpunim me Gbmc.

Më datë 26 Dhjetor 2014, Stine publikon videoklipin "Nese Vjen".

Më datë 4 Prill 2015, Stine publikon videoklipin "WTF", në bashkëpunim me Xheroo.

Në Shtator 2015, Stine merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Cifti Simpatik".

Më datë 12 Shkurt 2017, Stine publikon videoklipin "Bela". Muzika e këngës u punua nga vetë Stine, teksti u shkrua nga vetë Stine. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 7 Mars 2017, Stine publikon videoklipin "Mama".

Më datë 26 Mars 2017, Stine publikon videoklipin "Dali Ku T'dali". Teksti u shkrua nga vetë Stine. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 9 Qershor 2017, Stine publikon videoklipin "La Bonita", në bashkëpunim me Big Daddy & Danny Njeto.

Në Tetor 2017, Stine merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Ma More Zemren".

Më datë 30 Dhjetor 2017, Stine publikon videoklipin "Do It Again".

Më datë 22 Qershor 2018, Stine publikon videoklipin "Dashnia Dominante". Teksti u shkrua nga vetë Stine.

Më datë 8 Shtator 2018, Natti Daja publikon videoklipin "Për Lumturinë", në bashkëpunim me Stine. Muzika e këngës u punua nga Natti, teksti u shkrua nga Natti.

Më datë 14 Dhjetor 2018, Stine publikon videoklipin "Adam & Eve", në bashkëpunim me Strongz dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Teksti i këngës u shkrua edhe nga Strongz. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 16 Mars 2019, Stine publikon videoklipin "Money", në bashkëpunim me Fatlume Popovcin. Muzika e këngës u punua nga Jurgen Shira, ndërsa teksti u shkrua nga Stine. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 23 Mars 2019, Stine publikon videoklipin "Locka", në bashkëpunim me Xheron. Muzika e këngës u punua nga Jurgen Shira, ndërsa teksti u shkrua nga Stine & Xhero.

Më datë 30 Mars 2019, Stine publikon videoklipin "Dikur", në bashkëpunim me Brikena Asën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Stine.

Më datë 3 Qershor 2019, Stine & Lil Beba publikojnë videoklipin "Seriozisht".

Më datë 24 Korrik 2019, Stine publikon videoklipin "Per Inati", në bashkëpunim me GBMC.

Më datë 12 Gusht 2019, Stine, Mr.Elvis, Mulah, 2Die4 & Marius publikojnë videoklipin "Albania Vs Everybody".

Më datë 1 Tetor 2019, Stine publikon videoklipin "Me Amas", në bashkëpunim me Lil Bebën. Muzika e këngës u punua nga Stine.

Më datë 19 Tetor 2019, Stine publikon videoklipin "Si Mund".

Më datë 24 Maj 2020, Stine, Berat & Jony Doctor publikojnë videoklipin "Perfeksion". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Stine.

Më datë 7 Korrik 2020, Alida & Jayo publikojnë videoklipin "Du Warst Nicht Da", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 16 Shtator 2020, Stine publikon videoklipin "La Vida Loca", në bashkëpunim me G.B.M.C & Unruly AP.

Më datë 9 Dhjetor 2020, Stine & Berat publikojnë videoklipin "Bounce". Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 13 Shkurt 2021, Altin Sulku publikon videoklipin "Era", në bashkëpunim me Stine. Teksti i këngës u shkrua nga Stine & Sokol Marsi. Produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 13 Maj 2021, Stine, Mevli, Grazia & Juli publikojnë videoklipin "Jena One". Teksti i këngës u shkrua nga Stine & Grazia, ndërsa orkestrimi u punua nga Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 28 Maj 2021, Alida, Ingrit, Stine, Flori & Vis Shkodrani publikojnë videoklipin "Pike Ne Zemer". Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 26 Qershor 2021, Geasy publikon videoklipin "Andiamo", në bashkëpunim me Stine. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 22 Gusht 2021, Rozana Radi & Stine publikojnë videoklipin "Serenata". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli & Klajv Kajno.

Aurela Gaçe & Stine kanë njoftuar se më datë 2 Tetor 2021, do publikojnë videoklipin "S. F. L. (Stine.Flori.Lela)".

Më datë 2 Tetor 2021, Stine & Aurela Gaçe publikojnë videoklipin "SFL". Teksti i këngës u shkrua nga Stine, Dr. Flori, Aurela Gaçe & Rozana Radi, ndërsa orkestrimi u punua nga Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 8 Dhjetor 2021, Alandy publikon videoklipin "A M'do?", në bashkëpunim me Stine. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 29 Dhjetor 2021, Stine publikon videoklipin "Xhemile", në bashkëpunim me G Bani & Renis. Muzika e këngës u punua nga Stine, teksti u shkrua nga Stine & G Bani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 5 Janar 2022, Stine publikon videoklipin "Adrenalina Ime", në bashkëpunim me Mr. X. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Stine. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 21 Janar 2022, Amarda publikon videoklipin "Si Ateher", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 8 Shkurt 2022, Alida & Stine publikojnë videoklipin "Nie Wider". Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 13 Maj 2022, Stine publikon videoklipin "Dinasty". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Stine. Produksioni audio u realizua nga vetë Stine.

Në Maj 2022, Stine merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Dinasty".

Në Maj 2022, Alida & Stine marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Nie Wider".

Në Maj 2022, Rozana Radi & Stine marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Serenata".

Më datë 10 Qershor 2022, Stine publikon videoklipin "Apocalypse". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Stine. Produksioni audio u realizua nga vetë Stine.

Më datë 17 Tetor 2022, Alida, Stine & Moe Mitchell publikojnë videoklipin "It's Alright". Kënga u orkestrua nga Stine. Produksioni audio u realizua nga Stine.

Më datë 29 Janar 2023, Patrick & Stine publikojnë videoklipin "Wie Du Bist".

Më datë 17 Qershor 2023, Stine publikon videoklipin "Lali Lali (Bateria Charget)", në bashkëpunim me Riflon. Videoklipi u prodhua nga kompania Estia Film.

Më datë 29 Qershor 2023, Stine, Ladi Toska & Bennito publikojnë videoklipin "Mavi Mavi". Videoklipi u prodhua nga kompania Estia Film.

Më datë 3 Gusht 2023, Albërije Hadërgjonaj publikon videoklipin "Dashni Haram", në bashkëpunim me Stine & Ladi Toskën. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinematic Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: erseda erseda   stine19 stine19  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Stine »

Komente 30