Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Stine

Vendlindja: Diber  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 36 Vjeç
Ditëlindja: 29 Janar 1981
Shenja e Horoskopit: Ujori

Këndon kryesisht: R&B Pop

Stine është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine,eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat shqiptare....
Ai ka tre motra dhe nje vella ne Gjermani...Që i vogel ka qene i dhene pas muzikes dhe kercimit,ai jepte mesime hip hopi ne shkolla private,dhe emigroi ne Gjermani ,ku aty fitoi cmimin si kengetari dhe vallzimtari me i mire...
Stine iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 1997,ku me ate grup fitoi disa cmime,ku cmimi me i njohur eshte ai i Vera Fest 1999,
ku fituan cmimin e pare,antaret e ketij grupi ishin Ernesti,Blendi,dhe Tani..Kenga Fituese e ketij festivali iu be me vone edhe remixi ,por qe ne te kendon vetem Stine,kenga eshte quajtur Me mungon...
Mirepo ky sukses nuk eshte vetem aq...
Stine ,morri pjese ne Top Fest 1,dhe fitoi cmimin e pare ne bashkepunim me Abin ..Kenga Lady Lady ,doli ai që kishte me shume vota se te tjeret ,dhe keshtu ky cmimi shkoi ne duart e Stine...Me vone Stine nxjerri kengen Mendoja se,ne bashkepunim me Rudin,ky klip u xhirua ne Gjermani,dhe ishte klipi i pare i Stine...Beri kenge te shumta ,te cilat i hodhi ne You Tube,dhe kishte mjaft klikime...Bashkepunimet e tij nuk kishin te ndalur,Stine ft Xxl Te dua si femije,pastaj Stine ft Rudi and XXl Ejani ju ftojm ne party,Stine ft Tingulli i Trent Little Mommy,Stine ft Skillz Ndaloje vrapin,Stine ft Skillz Femna jeme ,Stine ft Greta Koci qe bere mjaft buje,Stine ft Adelina Berisha Dashuria fillon,Stine ft Xheroo Asgje Smungon,e shum e shum kenge te tjera...Ai banon ne Tirane,tek zona e 21 Dhjetorit,ku e ka edhe studion e tij...Shume prodhime muzikore nga kompania e tij Stine Records,shume talente te reja te cilat mbahen mend mjaft mire,ne i urojm me shume suksese Stine-s...

CMIMET E STINE;

STINE FT ABI - “LADY LADY”,“CMIMI I PARE”,“TOP FEST 1”,
STINE - “ISHE TI” ,“CMIMI I INTERNETIT”,“TOP FEST 3”,
STINE-“MOS ME THUAJ JO”,“CMIMI BEST MALE”,“TOP FEST 4”,
STINE FT XXL-“TE DUA SI FEMIJE”,“MIKROFONI I ARTE”...


Me vone u rikthye ne Top fest 9 me kengen S'di te falesh,e cila mori mbi 500 mije klikime ne You Tube ,dhe qe kishte me shume klikime se te tjeret pjesemarres ne kete festival,ai nuk arriti te shkoi ne finale,
kenga u pelqye mjaft shume nga publiku,dhe u be nje hit i madh...
Stine kohete e fundit po punon per shume artiste te rinj dhe po i perkrah mjaft shume,ai thote,se kur dua qe ti bej nje kenge ,atij apo asaj kengetareje,se pari e degjoj vokalin qe e ka ,dhe pastaj i pershtati muziken...Hitet qe i ka bere per kengetaret e tjere jane;

LAURA NEZHA- 'JO SE DI' dhe 'EDHE PSE GABIM',
XHENSILA-'ENGJULLI IM' dhe 'EDHE 1 HERE',
L.R.C-'KAM KOLL' dhe 'FJALET E FUNDIT'
ADELINA BERISHA-'WHATS YOUR NAME',
GRACIELA PASHAJ - 'MY LOVE',
EGLAND FT ERGYS SHAHU-'PER TY CMENDEM',[kenge e realizuar edhe me klip nga vete Stine],
JETA FAQOLLI-'LOJRAT QE BEN TI',
ANJEZA BRANKA-'TANI E DI','TI SDITE','TE KAM XHAN',
ka punuar kenge edhe per shume kengetar te tjere si Alberie Hadergjonaj,Beatrix Ramosaj,Angjelina Hadergjonaj,Majlinda Dada,e shume e shume te tjere...
Pjesemarrja e tij e fundit ne festival ka qene ne Kenga Magjike 2015,ku kendoi kengen CIFTI SIMPATIK

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  erseda    stine19  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  375

  • Stine ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Stine »
teksteshqip.com © 2007 - 2017