Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - G Funk Geloxia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Prishtina Fuckin' City"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Sa e bukur dashuria
padyftyrsi tani nuk mjafton as një kronologji
që ta haroj një gjë një femën të bukur si ti
që t’bisedoj tani me ne pik së pari me ju
për xhelozin si kjo që tregoi tani dhe pse
për atë që don të thotë hija e jetës tingulli 3
më shtynë pak nga pak që ta du unë për gjithë jetë
edhe për dashurin tënde ky monolog le të mbetet në fletë
porosi për qdo të ri edhe pse kujtimet m-ë lëjn thell mbres
pa grima të tilla që mendjen tani nuk ma lëjn të qetë
për të pranuar ende më tutje
ëndrat e mia u shëndruan në lutje
po kësaj here edhe në mendime më duket se është më së miri
ndoshta jam gabim po kështu thot edhe my home boy don pizhi
se pranoj në kokën time ngadal ghetto’’r tani hyri
në qastet kur këtë e bëra për jetën asgjë s’dita
e lash që t’më hyj dhe në qiell atë e prita
në mendje në trup në tokë e kisha të vetmin sy
edhe pse e tëra tani që kam jemi ne dy për ty
dhe ndjenja të lehta plot kërkesa për fund
që thrasin sensin t’mos e kryej jetën time plot mund
po kur s’munda ta kuptoj vetën pse k’shtu gjithmonë duhet të jetë
edhe pse ku do që bëja hapin dashuria ime ishte mbet qetë
të prapavijës së qdo dite që më bënte të tretur
në për të cilin qdo femën e re dikur kishte shkelur
ditë që dikur ishim bashkë e këto ditë më skan mbetur
pa mbresë pa ftesë pa shpresë tash kjo gjë le të mbesë

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe xhelozia
sa e ëmbël simpatia, sa e rënd qenka tradhtia

Në kët trup plot bindje tek ky vend në ulpian
desha ti puthi buzët e tua por dostat nuk më lan
që më vonë qdo gjë djegën dhe dashurin e vjetër
e le në fletë të tretet dhe kështu ke haruar se do të mbetesh
pytje të milionta të ndeshura pa përgjigjje
vetë mbresa të dobta të jetës që thrasin plot etje
me ty humbja në mendime i ulur në tretuar
pa pengesa të tjera tani veq një tash ghetto’’r
u fut momenti që përbiu jetën time si fëmiu
ishte tani dhe vetëm kjo momenti i yt i ziu
vetëm edhe një arsye që më bëjn të di
dhe si kujtimet e huja më vijnë t’më kthejnë në fëmijëri
puthja e gjatë sikur vdekja e sigurt si humbja
dhe që të gjitha ishin gabimet e mija të mundura
për deri sa kët e kuptova zemrën në vend nuk e kisha
mbi sy një parandalim lotë të paqart në atë vend ku risha
që edhe sensin për f*** e humba që e pata
po ndiej në vete shumë kërkesa që më lëjn me u tret
që më tha shkurt e shqip shko q*** me atë që ke mbet
e lëshuar si shpirti im në një vend krejtsisht të shkretë

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe xhelozia
sa e ëmbël simpatia, sa e rënd qenka tradhtia

Si atë ditë kur më fole mu duk mu afrua momenti
tërë at gangsta stil që e kisha trupi yt ma treti
me të erdhi dhe tradhtia që rënd më pat rënë
këtë gjë qart e kuptova se qka më pat lënë
bashk me ato fjalë dhe mendime plot hidhrime e urrejtje
që ende i kujtoj ende se di pse ti ke etje
sma le vendin rendin të bëjë diqka për vetën
n’kto shkatrime direkte përmbahem ti qelem jetës
por si duket ndonjëher në g (gangsta) diturin
kur s’duhet të përmbahesh me ata që mbrijn historin
e tash do të vjenë ajo kohë që kemi pritur deri tash
edhe pse vetë e di mjafton ti hapësh nën hije
kur për qdo qast si kur të pritshim se do të vije
si kur dhe ti të kuptosh aq shpejt në këtë vend
ngjarjet që do të kaloja sikur rijë përnjëmend
mos e bë kët hap sot se edhe nesër do të jesh
vetëm një dëshirë e kemi në jetë që duhet ta kesh
se s’të mbrin e mbara kur me kur me mua s’do të jesh
mbi gjëra me këndësi që kur me kohë nuk i zbulon
në kët histori në jetën time duhet të kthehesh s’të ndalon
sikur që ishte ajo për mua me ty në lëndime
me një gjë f*** you *****is mer fund jeta ime
tani vetëm në keqkuptime k.ol.c banda ime
dhe pa fjalë mbetet e qartë se një ditë do të tretesh
me kët përfundon tingulli 3, hija e jetës

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe gjelozia
sa e ëmbël simpatia, sa e rënd qenka tradhtia


Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet