Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Doni Te Na Shihni Poshte  (Feat. Arta Bajrami & Danny Boy)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.5"

Këngë e albumit:

"Prishtina Fuckin' City"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Danny Boy

Featuring

Arta Bajrami

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Po prap unë jam Danny Boy rrugën kam shtëpi
Do ti ceki rregullat e mia edhe nëse ti nuk I di
Nuk jam vrasës por mos më shtyej në diqka të pa pritur
Kur kaloj unë duhet të jesh I mërzitur kjo gjë duhet ditur
Rritu në një vend ku nuk ndëgjohet beng
Mos më provoko,provo se do t’më shihni geng
Revuliciononi është gengsta tani edhe kjo kënga jonë
Nuk e thëmë vetëm unë kështu po edhe koha kështu thot
Tani shko drejt rrugës kokën ulur mos e shiko askënd në sy
Se bota është si loj plumbi të kërkon ty dhe vetëm ty
Të mbyt pa arsye ta ndal oren e jetës vërtetës
Dëshira ndaj jetës në dhunë kundër vetë vetës
Do ta takosh vdekjën nëse me mua provon
Të luash kërkon telashe të mëdha ti don
Mendja mos të shkon se nga ne lehtë shpëton
Fiton një dhomë të ëndrave nëntokë përfundon

REF:
Ju doni të na shihi poshtë
Ju doni të na shihi poshtë

Por ti kuptoje, tani me të keqën mos u ngatërro
Mos u mundo të jeshë përmbi aty ku mos shko, shiko
Unë jam ai ëndrra juaj e shëmtuar
Për mua nuk ka humbje jo nuk ka të dështuar
E disa që dojnë të na shohin poshtë
Vetëm për ata gjithmonë do të ndihem më I fortë
E ju them përshëndetuni se jeni të pajetshëm
Se jemi dhe do të jemi për ju të paprekshëm
Shpesh shoh ndëgjojë që dojnë të jenë si ne
Mos u mundoni kot gëzohuni me atë që e ke
Ne jemi ata për të cilet ndëgjohet e flitet
“Res non verba” ndoshta ashtu dikush dot vritet
Të cilët do të ngecin ashtu si lindën do të vdesin
Duke jetuar në iluzione në fundë do të mbesin
Se kush jeton pranë revolës vdes pranë revolës
E ti zgjedh rrugën tënde drejt humbjës ose drejt fitores

REF:
Ju doni të na shihi poshtë
Ju doni të na shihi poshtë

Po ndëgjohem ne tani prej nga viti 2000
K.OL.C bosse’s danny boy , ghetto’g
Poshtërsia ndihet këtu që fillon nga tingulli 3,danny boy
Ju lutem mos provoni se aty do të jem nën trup roj
E disa të tjerë e kanë humbur lidhjen me realitetin
Mendojn se e kan lehtë por nga jeta nuk e din se qka presin
Sytë e rrethit më njohin si boss në clan
New K.OL.C soldiers tani në arritje janë
Në qoftë se je në afërsi ule kokën në këmb mos rri
E unë ku ta di ndoshta ti fare fat nuk ki
E ne kërkush sna del në rrugën tone për nga fama
Të fortët gjithë do të mbesin sot si dje dhe “manjana”
Shpresoj se ishim të qartë kjo episode përfundoi
K.OL.C shokët e mi gangsta shit po këndoj.

REF:
Ju doni të na shihi poshtë
Ju doni të na shihi poshtë


Ky tekst u dërgua nga Driton
Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet