Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana - Erdhi Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20

Hapa dritaren e dhomës sime
Në kornizën e qiellit të kaltër
Hyri një degë bajame e mbushur
Me lule të bardha

Prane meje dikush tha
Erdh pranvera
Por unë nuk e besova

Fluturoi dallëndyshja para syve të mi
Në rrezet e diellit ngrihet në ajer
Mbërrin cicërimi i gëzueshëm i saj
Gjeti folenë

Dhe prap dikush më tha
Erdh pranvera
Por unë nuk e besova

Erdhe ti tek unë
Me ato flokët e verdhë
Me një bluzë të hollë
Mbuluar supet e njomë

Nëpër sytë e tu
Çelte lule limoni
Nëpër buzët e tua
Pikonte erë limoni
E besova
Erdh pranvera
Kishte ardh pranvera

Hapa dritaren e dhomes sime
Rete e bardha, te vogla, te vogla
Copa te shpresave larg fluturuan
ne qiejt e kalter.

Prane meje dikush tha,
erdh pranvera.
Por une nuk e besova.

Qendroi dallëndyshja e varrur n'fole
flatrat e lehta i rrihte në erë
qielli i pafund dhe dielli u futen në krahët e saja
dhe prap dikush më tha, erdhi pranvera
por unë nuk e besova...

Erdhe ti tek unë
Me ato flokët e verdhë
Me një bluzë të hollë
Mbuluar supet e njomë

Nëpër sytë e tu
Çelte lule limoni
Nëpër buzët e tua
Pikonte erë limoni
E besova
Erdh pranvera
Kishte ardh pranvera


Tonin Tershana - Erdhi Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhi Pranvera".
3. Video është e këngës "Erdhi Pranvera", por nuk këndohet nga Tonin Tershana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:


Komente 0