A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Trim Jetullahu - Hava Hava


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52

Komente nga Fansat

3 🔥🔥

09/06/2018

2018-06-09T14:02:10

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Edlir Begolli

Teksti:

Trim Jetullahu

Video Produksioni:

XL Films


Intro:
Aj aj aj aj
Hava Hava
Mashalla o mashalla
Hava Hava
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla

Text1:
Dale ti dale
Hapin ti nale
Zemren ma kalle
Kallxom qysh me hi n'valle
Fale ti fale
Zemren ti fale
Ki me ardhe me mu
Mos u bo menjemadhe

Chorous:
Kalla shqipe, sonte kalle
Merri shoqet edhe hajde hin n'valle
Veq muziken jo, jo mos e nale
Se ton naten gjujna, gjuna pare
Se kur dojm qesim alltia
Edhe knojna xhamadani vija-vija
Osht Kosova e osht Shipnia
Kejt bota na thirr mafia

Refreni:
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla

Text2:
Kapi, ti kapi, mindilat ti kapi
Fitilat i dhezim
Se kqyrim na xhepin
Probleme mes veti
Na gjuhet dhe shteti
Apet se apet per mashalla jemi

Chorous:
Kalla shqipe, sonte kalle
Merri shoqet edhe hajde hin n'valle
Veq muziken jo, jo mos e nale
Se ton naten gjujna, gjuna pare
Se kur dojm qesim alltia
Edhe knojna xhamadani vija-vija
Osht Kosova e osht Shipnia
Kejt bota na thirr mafia

Refreni:
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
Hava Hava e qojna na
Mashalla o mashalla
E kthejna clubin n'tallava 2x:
Si shiptart jo nuk ka
Mashalla o mashalla


Ky tekst u dërgua nga SabajetiKartolina (2)

2018-08-13 15:10:15
Dale ti dale hapin ti
Nale zemrën ti nale
Kallxom qysh me hi n'valle
Fale ti fale zemrën ti fale
Ki me ardh me mu
mos u bo menjemadhe
2018-08-04 19:52:41
Aj aj aj aj
Hava Hava
Mashalla o mashalla
Hava Hava
Mashalla o mashalla

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019