Më mbaj mend (për 1 muaj)


Trix - Emri Yt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emri Yt".
3. Video është e këngës "Emri Yt", por nuk këndohet nga Trix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Trix - Emri Yt  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Bukë, Kripë E Zemër"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Emri Yt" kënduar nga Trix.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Trix i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sami Pacolli - Emri Yt

Ti per mu ishe e para
e sot shpinen ma ke kthy
jeten tem e ke nxi me trathti

Kur me the te prift e mbara
kurr ma syt nuk ti kam pa
qdo pranver ti dimer ma ke ba

REF.:
Emri yt ka mbet
trathtare per jet
qka ike ba zemres qe tka dasht
e ke e ke lan te shkret
emri yt ka mbet
trathtare per jet
tash e di qe nket bot nuk ka
dashn i dashni t'vertet

Nuk e di qfar zemre kishe
ata sy kurr skan lotu
e pa bes ne fund mbete per mu
se ti vet jeten ma prishe
kurr nje t,keqe sta kam ba
atvjen keq me lot ne sy mem pa

REF.:
Emri yt ka mbet
trathtare per jet
qka ike ba zemres qe tka dasht
e ke e ke lan te shkret
emri yt ka mbet
trathtare per jet
tash e di qe nket bot nuk ka
dashn i dashni t'vertet

Aida Doçi - Emri Yt

Dikush pran meje tka permend,
e un si akull ngriva n vend
zemra e ndjeu dhimbjen pran
dashni kishim po spatem fat.

Skisha guxim me pyt per ty
sekretin ton e mbylla n drry
po ftyra ime krejt u zbeh
tjetri mpyeti a mos e njeh.

REF
A kjo dashni smbetet fshetsi
e qka ka zemra tregojn syt
un mbeta gjall dhembje me ni
ma mir mem pas mbyt.

A kjo dashni smbetet fshetsi
e qka ka zemra tregojn syt
un mbeta gjall veq dhembje me ni
ma mir mem pas mbyt.

Edhe pse t thash lamtumir
prap emri yt zemren ma dridh
se shpirti smundet me u ba gur
e mos met ndje kurr

Skisha guxim me pyet per ty
sekretin ton e mbylla n drry
por ftyra ime krejt u zbeh
tjetri mpyeti a mos e njeh


REF
A kjo dashni smbetet fshetsi
e qka ka zemra tregojn syt
un mbeta gjall dhembje me ni
ma mir mem pas mbyt.

A kjo dashni smbetet fshetsi
e qka ka zemra tregojn syt
un mbeta gjall veq dhembje me ni
ma mir mem pas mbyt.

Mentor Kurtishi - Emri Yt

M`than mos u merzit, ndarje ka qdo dite
Prej Dynjas ma mir mos prit
Ju thash se kam dert, por s`tregova drejt
Kur je n`pytje ti une duhet me rrejt

Eedhe pse nuk flas vujtja shihet n'sy
S`po jetoj pa ty, pa ty

Ref: (2x)
Emrii yt emri yt
Mbahen mend veq si kujtim
Se s`ka mbet me asnjë gzim
Shpirti im

Me than ban gajret, ju thash kalon shpejt
Per dashni qdo kush ka rrejt
Ju thash se kam dert po, s'tregova drejt
Kur je n`pytje ti une duhet me rrejt

Edhe pse nuk flas vujtja shihet n'sy
S`po jetoj pa ty, pa ty

Ref: (2x)
Emrii yt emri yt
Mbahen mend veq si kujtim
Se s`ka mbet me asnjë gzim
Shpirti im

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë