A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Tuna - Plagë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/03/2019

2019-03-08T20:14:40

Muzika:

Gezim Lazri

Muzika & Teksti:

Yll Limani

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Fortuna"


[Pjesa 1]
Thojnë, kur ja nis
Me pas diçka me dikon
E mshelim njonin sy
E për me nejtë me dikon
I mshelim të dy sytë
Unë nuk e di çysh rashë
N'dashni me ty...

Thojnë që koha
Dalëngadalë e shëron çdo plagë
E çdo ditë që po kalon
Mu veç ma shumë zemra m'qet flakë
Unë s'kom me t'lon përmerniher
Po kom me t'lon pak e nga pak

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti

[Pjesa 2]
Ky qytet o shumë i vogël unë e di
N'çdo rrugë gjithkah
Ti zonin tem ki me ni
Krejt urat që dikur m'kanë pru' dej' te ti
Unë kom m'i djegë, ti mos u prek...

Ky qytet o shumë i vogël
E ty kurrë nuk ta ka ni
Që ni ditë fjal't dej te unë'o kanë me mrri
E krejtë për fund të uroj çdo ditë vetmi
Një jetë n'vetmi

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti


Ky tekst u dërgua nga  Tonnidas
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019