Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - Per Vllazni (Feat. N.A.G, Special-K & Jetoni)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  51

Ref:2x UniKKaTiL
...
Rri i vertet per havera deri diten qe vdes
Edhe kur t'vjen kijameti ka dera per ta e pres
Kom dashni per vllazni nuk esht shtir me pa
Gjujm allti për vllazni kerkush s'mun me na nda
...

UniKKaTiL
...
A pi she po dojn me na prish po T.B.A hala meti
a pishe po dojn me na pa tu perla nerme veti
Po na perlahem e hahem qe besa kejt coptohem
1 minut masi qi shahem z'gasim doren pajtohem
E perqafohëm se e dim pa njani tjetrin nuk bon
Se ti ja qaq i fort sa ki dostin tond
Se njerin dostat e bojn nese ski dosta ski sen
Jemi si gur n'kull t'Skenderbeut kurr s'ke mu shem
Edhe femnen qi ka bile edhe t'koft rrespi
Nese esht e dostit tem unë s'ja kqyri me sy
Veq i thom lsho at kurv skoka për ty o vlla
Edhe aj nuk idhnohet thot per t'mir e ka
E motërqimt qi po shtin kta veq kot instigojn
Prej New Yourku ne Prishtin kta veq n'kar um kafshojn
Se janë zingjirt t'pakputshëm kit sen pe shoh
UniKKaTiL-i pa T.B.A dost sosht kurgjo
...

Ref:2x UniKKaTiL
...
Rri i vertet per havera deri diten qe vdes
Edhe kur t'vjen kijameti ka dera per ta e pres
Kom dashni per vllazni nuk esht shtir me pa
Gjujm allti për vllazni kerkush s'mun me na nda

...

Jeton
...

Jeton B.K deri tvdes T.B.A
Per dosta n’bark un t’prej edhe z’ves i kahit je
Mos shani ju mas shpine moti ju kena kallzu
1 popull n’kam e qum non-stop kryt tash e kisha vnu
Krejt e kan kuptu perpara me dal ska shanca
Kerkush gjithkush munohet e menohet
Po sen s’un po bojn po folim ça jetojme
Kallzoj qysh menoj pa T.B.A nuk jom kurgjo

...

Cyanide

...

Shum i mjeri ka than shoke t’vertet nuk ka kerkun
Po ata nuk jan Cyanide si kan dostat qe i kam unë
Se kan kon me vra per ta e s’kan per kan me vra
Nuk kan kujt me i besu ne kete jete se nuk jan me TBA
Ngo apet nese s’ta rroki fije t’flokit prekja shokit
Masnej rri anash e kqyr qysh ja ndrroj qeren motit
S’jom i pari as i fundit hapi vesht mir e ndegjo
Se CYANIDE pa T.B.A s’osht kurgjo

...

B-52


...

Alboholics mani n’men i pershendet
Kolegt e punes plus haverat e vertetë
Na hina ner dhe po muzika nuk dek
Kqyre oren zgate doren se s’un na prek
Per T.B.A t’qi nanen pistolet
Plis per jet 238 n’qaf um met
Veq hapi vesht mir e mso
B-52 pa T.B.A dost s’osht kurgjo
...

N. A. G.

...

Krejt per njani tjetrin kshtu e kem motivin
Ka do qe te shkojme ati veni ja shtim fitilin
Veti njerzt nese don ma shum informata
Tregojne qysh na sillem me alltia me gryka t’gata
Shumë po kallesh pot shoh je i plast
Mos u muno me u shty me inat se t’gjuj prej tdhetit kat
Kurr skom pas vlla per her tpar po i shoh
Pa T.B.A N.A.G s’osht kurgjo

...
Refreni 2x : UnikkatiL:

Rri i vertet per havera deri diten qe vdes
Edhe kur t'vjen kijameti ka dera per ta e pres
Kom dashni per vllazni nuk esht shtir me pa
Gjujm allti për vllazni kerkush s'mun me na nda

...

Makfiozi
...

Kush po thot T.B.A ka mu nda bre vlla
A po lutni ju per tan njani tjetrin na me shah
Kno dua lutu deri sa t’jes pa frymë
Veq njani ato lutje si pollavra do ti shkyn
S’’mun na shkym jena n’dhe ska qe na nal
Mos u bo trim budall kishe po dal perball
Se na jena t’rrall edhe jena numer njo
Veq Makfiozi pa T.B.A s’osht kurgjo

...

Buja

...

Per kto shqipet e pergjakta qe si njofta dej u rrita
Per kto shqipet e pergjakshme e marr plumin
e smerzitna
Per vllaznit e vertet per kta s’um dhimet kjo jet
Po meno kan e kercnon se ma e keqja mun met gjet
Asnjo s’jena vetjaka kurr nuk kqyrem veq per veti
Me ba me shah nja prej neve beso bahet kiameti
E merri tash kto fjal shtini nkry mos i harro
Se as Buja ky zingjir pa T.B.A nuk o kurgjo

...

Special - K

...

Kush don me na shah bashk sdo me na pa
Munohen me na nda prap se prap T.B.A
BLOODY ALBOZ explodojna sikur petardos
Gjinja jon ka thojne na kan qit en parkoz
Bx full of farkos ni bllunt per mesfarkos
Pije sa ma shpejt e kerkoj mos me lllakus
1 dek per krejt krejt e krejt vdesin per njo
Special K pa T.B.A nuk osht kurgjo

...

Ref:2x UniKKaTiL
...
Rri i vertet per havera deri diten qe vdes
Edhe kur t'vjen kijameti ka dera per ta e pres
Kom dashni per vllazni nuk esht shtir me pa
Gjujm allti për vllazni kerkush s'mun me na nda
...


Ky tekst u dërgua nga  GazmendUnikkatil
Featuring: N.A.G, Special-K & Jeton
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/10/2011


Unikkatil - Per Vllazni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Vllazni".
3. Video është e këngës "Per Vllazni", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:


Komente 0