TEKSTESHQIP

Unikkatil
Besnik I Rruges
Lyrics
(Feat. Immortel & 2po2)

..................
Hahahahah unikkatil my shqipee 2po2
That Shqipe Immortel
Nobody can fuck with us shqipeee
Conqueror Records 2 High Records
..................

UniKKaTiL
..................
Jena shqipet e verteta
Jom besnik sum dhimet jeta
Kurr si zgjedhi rrugt e leta
Shqipe si na sun gjon shum veta
..................

Besniku
..................
Ja kan nis pom thojn bal bonu real
A din qka hiqmu karit o zdral
Ne ket loj jam kanibal n'rima jam banal
Jam skandal i repit nacional
Jam Besnik i vargjeve t'mija edhe nje her
2po2 haver hajde shitmu gangster
E tani t'shti n'kerr e t'qoj dikun n'terr
Ta shti kryt n'kontinjer edhe plumb n'goj merr
Edhe t'qoj ne ferr edhe s'bon ma sherr (haver)
Besnik i rruges kshtu hak do t'nxerr
Asgje fund nuk merr loja s'perfundon me kaq
Une te qes haraq gjithmon kam qen rrugaq
U rrita si apaq n'bel mbaja nje shtatsh
Dikur u be tete e nente milimietra kumor lujsha me letra
Grithsha me kthetra femnat ma t'mira si t'reja dhe t'vjetra
Tash qe na ndajn kilomoetra kry mos um qo
Se une ty te njo e di qysh jeton
Endrron por ankthi nuk te lshon
Tash nese don 2po2-shit me ja hek 2 mbesin edhe 200mij ushtar
Secili prej tyne ta jep nga nje plumb n'ball
Mos u bon budall mos u fut aq fell ,
Se nuk eshte mire me pas pun me 2po2 RREBEL edhe IMMORTEL
..................

Ref; 2x UniKKaTiL
..................
Edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
Bana besnik qimi nanes po si nxo bes kerkuj
Ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
Se sa her qe keni fol veq jom permisu
..................

UniKKaTiL
..................
E kom pa ni anderr ku s'kish pas inatqor as njerz me dy ftyra
U idhnova kur u qova se me plot qef e kqyra
Secili njeri i ka do vena tu-u-mshef mrena
Aty ku i thot zemra dost na myte me rrena
RREBELIN kur e ngojn thojn ngo sinqeritetin t'vertetin
Pse e ka rrok gurbetin um vetin
Kurr nuk isha ardh mos me pa met pa pare
Pa hajgare e kom dost nime s'pata qare
Moterqimt folin masi e din s'jom anej pari
Kti shqiptari si vyn bari me kallxu qe si han kari
Ama bash per kerkon ti sum ngon po um ndjen
1 her n'1mij vjet dikush sikur une len
E ska nevoj as mi dhon zor
Kundershtart mi qit n'vorr masiv
Sikur mizat me sprej
Si-insekticid moralin jau thej
Qimt e nanes kokan ajrokrema
Une jom rrit me dema asi djema problema
Uuu nime as gjimnazin se kom perfundu
E kom ni diplom fallc per pare ma kan qu
E do pleshta qe po folin dojn mem njollos famen
Sa kom reputacionin une atyne jau ha nanen ( jom besnik )
..................

Ref; 2 UniKKaTiL
..................
Edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
Bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj
Ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
Se sa her qe keni fol veq jom permisu
..................

Immortel
..................
T'pa spjegushme nje gje n'zemer e kam
Rruget ma dhan zdi as vet kush jam
Mundohem ti kapna anes pozitive
Po xhebraili um ngre n'anen negative
Po sot jom i lumtur per gje te till
Perveq 2po2 kam edhe unikkatil
E tash kush u ba reper gangster
Me ju than t'parve ton bonu real haver a
Bo bo bollll ma shuj ma mshele at goj ma
2po2-shin nuk guxon me ma sha ma
Se kur t'thu 2HIGH thuaj bye bye
Hip hop-it and die DIEE BITCH DIEEEE
Mos me pyt pse pshtyj agresivitet
Nga zemra se aspak s'eshte lehte
Ma se jeta me gezoj shum pak
Ne qdo hap m'percjell antologjia 2PAC
I lindur dhe rritur ne vranjevc
Aty ku edhe engjujt veprojn keq dhee
S'eshte problem nese vdes kaq i ri
Se do m'pushon trupi me Hip-Hop Therapy
Se kurr si kuptova rruget e jetes
Me gjithat besnik i rruges dhe i vetvetes dhee
Mos u bo armiku im o shoku im
Se s'ka armatim qe mua m'jep perfundim YOOOOO
..................

Ref; 2 UniKKaTiL
..................
Edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
Bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj
Ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
Se sa her qe keni fol veq jom permisu
..................

UniKKaTiL
..................
haha e krejt ata qe skan ni mos ta nin kari shqipe
se ky osht veq fillimi ky sen vazhdon
..................

UniKKaTiL
..................
Edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj
Bana besnik qimi nanes po si nxo bes kerkuj
Ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku
Se sa her qe keni fol veq jom permisu
..................
Yaa` ahahahahahahaha`'

DËRGOI: