Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Mesnate… Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17

Mesi i nates mbi ne ra ja tani sa kaloi.
Qetesi,.. qetesi
Qyteti fle edhe rruget dhe njerezit ngado.
Flene e shlodhen.

Prane e prane ne ecim te heshtur te dy…
Si n’takimin e pare…
Je sonte e mahnitshme ashtu
Si n’takimin e pare,
Dhe me thua:
Dashuria eshte si enderr,
Si kange e re,
Tek njerezit hyn,
Dhe kurre s’mbaron.

Ref.
Se cdo njeri nje enderr t'veten ka,
Dhe mban e ushqen nje dashuri
Ne shpirtin e tij te thelle,
Oh dashuri e bardhe, e imja e bardhe,
Mes endrrash ti tani qendron,
Mes dashurish pa fund…,

Mesi i nates mbi ne ja tani sa kaloi,
Dashuri, dashuri...
Me me fytyren e vogel, me syte
Ku po rrjedh vet kjo nate e ngrohte vjeshte.

Ti tani vjen e kryet ne kraharor me mbeshtet..
Dhe ashtu si fle ti,
Me zerat e jetes se re, qe ngado na rrethon,
Po me thua:
Dashuria eshte si kenga
Dhe do ajo
Gjithe boten sot
N’krah te pushtoje.

Se cdo njeri nje enderr t'veten ka,
Dhe mban e ushqen nje dashuri
Ne shpirtin e tij te thelle,
Oh dashuri e bardhe, e imja e bardhe,
Mes endrrash ti tani qendon,
Mes dashurish pa fund…,

Mesi i nates mbi ne ja tani sa kaloi,...sa kaloi


Ky tekst u dërgua nga Bekim

Vaçe Zela - Mesnate…
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesnate…".
3. Video është e këngës "Mesnate…", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0