Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valdet Sopjani - Jakup Ferri (Feat. Florim Morina, Xhemail Zogjani & Xhemail Kelmendi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ç’asht ai gjakë i kuq i bardhë?
Nga beteja sjell haberin.
Eu, nëpër mes bjeshkës i bie
Fill i vetëm pa luftarin.
Si dori i lashtë prej çetash
Ai po vjen me vrap prej malit
As ujvarat e Valbonës
Nuk ia lajnë rrëketë e gjakut.
Ref.:
O Jakup Ferri, mor ku je?
Thrrasin malet me piskamë.
Tridhjet krena i ke pre
Me shtat plagë po rrin në kamë!
Ndal dorin n’shteg t’oborrit
Shkumbë nga goja tringëllima.
Eu, mbeti trimi n’log t’mejdanit!
Gjak trimnie pikë lëndina
Rrin mbështetun mbi një mal
Rrjedh lumi valë e i gjatë
Eu, tuj luftu’ o për vatanin

Jakup Ferri me bajrak.


Valdet Sopjani - Jakup Ferri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jakup Ferri".
3. Video është e këngës "Jakup Ferri", por nuk këndohet nga Valdet Sopjani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valdet Sopjani (Valdo):


Komente 0