Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vali Kuqi

Vali Kuqi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Gusht 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51
Këndon kryesisht: pop

Vali Kuqi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Vjen nga Gjakova, luan ne piano dhe eshte nje kengetar shume i mire. Ndryshe, per ata qe nuk e njohin, ai vjen nga nje familje kengetaresh. Babai tij Zeqe Kuqi eshte kengetar i njohur i muzikes popullore dhe motra e tij gjithashtu kengetare, Yllka Kuqi. Vali vijon studimet ne Fakulltetin e Arteve ne Tirane, dega kompozicion. Ai ka kenduar ne festivale per femije. Nder ta nuk mund te harrohet paraqitja e tij ne "Show Fest" ku pati mjaft sukses madje u shperblye edhe me nje çmim.

Në Dhjetor 2005, Vali Kuqi merr pjesë në Ylberi 2005 me këngën "E Dua Muzikën".

Në Dhjetor 2006, Feime Salihu & Vali Kuqi marrin pjesë në Ylberi 2006 me këngën "Çake, Çake".

Në Qershor 2011, Vali Kuqi merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "S'te Harroj", nje kenge e cila do ta conte per t’u nominuar ne kategorine “Best Male”..

Në Maj 2012, Vali Kuqi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Kush Humbi Me Shume". Vali e sheh Top Fest-in si nje mundesi te mire per promovimin e kengetareve te rinje por edhe vlerave, duke ditur qe ne kete festival kendohet live.

Në Maj 2013, Vali Kuqi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Rruga Ime". Vali nis rrugetimin per te treten here ne festivalin e kenges moderne shqiptare “Top Fest. Kenga e zhanrit pop-rock balade e realizuar nga Threedots production-Kledi Bahiti dhe teksti nga Endrit Mumajesi, ishte favorite per te shkuar drejt finales. Edhe vete Vali eshte shprehur optimist, derisa ka treguar se ka punuar gjate dhe me perkushtim per kete kenge.

Në Qershor 2014, Vali Kuqi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Arsye S'kam".

Në Qershor 2014, Vali Kuqi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Arsye S'kam".

Më datë 4 Korrik 2017, Vali Kuqi & Genc Elezaj publikojnë videoklipin "Sy". Muzika e këngës u punua nga Vali Kuqi, Genc Elezaj. Videoklipi u prodhua nga Supercut.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

6

Vëllai i

Yllka Kuqit

I biri i

Zeqe Kuqit

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Vali Kuqi »

Komente 6