Valton Beqiri
Valton Beqiri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 55 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Valton Beqiri është një autor këngësh i njohur. U lind me 1967 ne Mitrovice ne Nje Familje muziktaresh. Skollimin e teresishem e beri ne Prishtinm, kurse muzikaliteti dhe perkushtimi ndaj profesionit ishin mbeshtetje per te kryer studime per piano dhe kompozim. Ka një krijimtari të pasur artistike. Veprat e tij janë interpretuar jo vetëm në Kosovë, por edhe në Evropë dhe në Egjipt. Për vite me radhë, Valton Beqiri ishte në strukturat udhëheqëse të Fakultetit të Arteve në Prishtinë....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0