TEKSTESHQIP

Vida Kunora
Pa Ty Jetoj Kot
Lyrics

Kane kaluar dite e nete
Qe une jetoj vete
E vetmuar zemra e shkrete
Nje lajm po e pret

O e vetmuar zemra e shkrete
Nje lajm po e pret

Ref...
Une pa ty jetoj kot
As vete s'e di pse jam ne kete bote
As vete s'e di sa kam derdhe lot

Ditet i shtyj me nje pike shprese
Nga ty nje lajm une po e pres
Para se te vdes

Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot

Me ka lodhur pluri i rruges
Ty duke t'kerku
Cila rruge tash na bashkon
Prape ty edhe mu

O cila rruge tash na bashkon
Prape ty edhe mu

Ref...
Une pa ty jetoj kot
As vete s'e di pse jam ne kete bote
As vete s'e di sa kam derdhe lot

Ditet i shtyj me nje pike shprese
Nga ty nje lajm une po e pres
Para se te vdes

Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot

...

Ref...
Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot

INFO
Kënga vjen me arranzhim nga Genti Lako.