Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vjollca Buçaj, Ganimete Asllani & Ganimete Jashanica - Rreth E Më Rreth Bashçes I Rrash  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ganimete Jashanica

Më Shumë Nga

Ganimete Asllani

13/05/2010

2010-05-13T13:00:57+00:00Vjollca Buçaj...
Te me zgjosh moj nane nga gjumi
Porsa te zbardhi drita
Porsa te zbardhi drita moj nane

Se do te shkoj ne bahçe moj nane
Me mbledh trendafila
Me mbledh trendafila moj nane

Se bashku...x2
Hajde ne bahçe shif njihere
Moj lulja e allit
Ne deg te molles çe fryn era
Shamine e beqarit

Ganimete Asllani...
Rreth e me rreth bahçes i rash
Djalin une e pash
Djalin une e pash o moj nane

Dhe me te une bisedova
Nen hije tek molla
Nen hije tek molla moj nane

Se bashku...x2
Hajde ne bahçe shif njihere
Moj lulja e allit
Ne deg te molles çe fryn era
Shamine e beqarit


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet