Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vjollca Buçaj & Nada Gjyriqi - Djali Dades (Duet)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali Dades (Duet)".
3. Video është e këngës "Djali Dades (Duet)", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj & Nada Gjyriqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vjollca Buçaj & Nada Gjyriqi - Djali Dades (Duet)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Ilir Shaqiri

Orkestrimi:

Naim Krasniqi

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Nada Gjyriqi

31/12/2015

2015-12-31T14:13:38+00:00Jam do meste tu i qendis
N'hije te dushkut nen çat lis
Po i qendisi pasha nanen
S'po m'lan flokt me pa gjylpanen

Premi nan t'shkretat gjuruf
Do ti dal djalit per fush
Tutna nan po m'vret me pushk
Kujton sherri jam arush

Ref...
Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger o
Por jam shum e but

Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger
Dada asht e but

Lule m'lule tuj qendis
Plot kujtime te beqaris
Dit per dit po m'qorton nana
Ore e çast po m'hup gjylpana

Premi nan t'shkretat gjuruf
Do ti dal djalit per fush
Tutna nan po m'vret me pushk
Kujton sherri jam arush

Ref...
Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger o
Por jam shum e but

Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger
Dada asht e but

...

Ref...
Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger o
Por jam shum e but

Djali i dades o
Djal ti mos u tut
S'jam e eger
Dada asht e but


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet