TEKSTESHQIP

Vojsava Alia & Bledar Hoxhaj
Fjalet E Nenes
Lyrics

Dy fjal zemre do ti them
dhe per ty nene qe lind njeri
Se me je ti è para moj
Dhe keshtu do t'jet gjithnji(x3)

Biro o bir i nenes o biro
Asgje nga kjo jet nuk dua
Nuk me vlen as pasuria moj
sa me vlejn
Fjalet e tua(x2)

Kurr nuk kam per ta harruar moj
Si dikur me pate then
Eshte dhurat te jesh baba
Por hynore te jesh nene(x2)


Ti je fryma ime bir
PA ty djelli nuk lind
Do ti besosh fjalt e nenes
kur dhe ti te behesh prind(x2)


Dashuri è dashurise
nene kries e perendise
Ne cdo bres per jete e mote
Kjo do jete nene kenga jote
Kjo do jete nene kenga jote

DËRGOI:
INFO
Për një sukses sa më të madh, projekti muzikor u lansua para shikuesve i përpunuar në prizmin vizual edhe me një klip muzikor, i cili u publikua me datë 21 Qershor 2017. Për komponimin dhe për orkestrimin punoi Vani Rushiti, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Vojsava Alia.