TEKSTESHQIP

Xheta & Shamikuqet
Dujma Nanen Nusja Jem
Lyrics

Hajde na ta kallim
na ta kallim o
2x

Se nuset mat mira
na i marrim o
2x

Nanen edhe nusen
un ju du te dyjav
kur ju shkoni mir
rahat bahet shpija

Nanen edhe nusen
zemer un ju kam
kur ju shkoni mir
un i lumtur jam


Dujma nanen nusja jem
n'shpijen tem kur vjen
qdo sabah e ka merak
e pin kafen me kajmak
sherbej kafe me llokum
nanen tem e du shum
bukurosh djal me ka rrit
met marr nuse ty nje dit

Nanen edhe nusen
un ju du te dyjav
kur ju shkoni mir
rahat bohet shpija

Nanen edhe nusen
zemer un ju kam
kur ju shkoni mir
un i lumtur jam

Ajo t'ka marr per evlad
t'ka mush lira e dukat
bonja qefin se t'ka re
nusja ma e mira je
foli mir e tuj buzqesh
nana t'ka met thirr princesh
ju te dy boni lum
un veq gzohem shum ma shum

Nanen edhe nusen
un ju du te dyjav
kur ju shkoni mir
rahat bohet shpija

Nanen edhe nusen
zemer un ju kam
kur ju shkoni mir
un i lumtur jam

Nanen edhe nusen
un ju du te dyjav
kur ju shkoni mir
rahat bohet shpija

Nanen edhe nusen
zemer un ju kam
kur ju shkoni mir
un i lumtur jam
INFO
Muzikën dhe arranzhimin e shkroi Jeton Rahmani, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Abaz Selmani.