Wendi Mancaku
Wendi Mancaku
Wendi Mancaku
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Shtator 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Wendi Mancaku është këngëtare e njohur. Në vitin 2010, Wendi Mancaku merr pjesë në aktivitetin "Një këngë për ty" zhvilluar ne Top-Channel me grupin "Yllkat", ku kanë fituar çmimin e parë. Po në këtë vit ajo merr pjesë në festivalin e Tiranes per femije ku vleresohet me cmimin e 2-te, ne festivalin e organizuar ne Durres per femije merr çmimin "risia e festivalit" dhe ne festivalin e Shkodres per femije merr çmimin e dyte si zeri me i bukur.

Në vitin 2011, Wendi Mancaku ishte pjesëmarrëse dhe finaliste në Gjeniu I Vogel 4.

Në vitin 2011, Wendi Mancaku & Edmond Mancaku marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Perralle Pa Mbret".

Në Shtator 2012, Uendi Mancaku merr pjesë në Eurosong Junior JESC 2012 me këngën "Ëndërra Flet". Po ne kete vit merr çmimin e 2-te ne festivalin e 49 te Tiranes, fiton çmimin e dyte ne festivalin e Tiranes per femije me kengen "kohen mos harxho" me kompozim te Klodian Qafokut dhe fiton çmimin e pare ne festivalin e Shkodres si interpretuesja me me mire dhe zeri me i bukur i ketij festivali.

Në Dhjetor 2012, Wendi Mancaku merr pjesë në The MAMs 2012 (Fresk Fare 1) me këngën "Cat Girl". Ajo merr pjese si aktore dhe si kengetare dhe shpallet fituese e çmimit te pare JUNIOR NE KETE EDICION.

Në vitin 2013, merr pjesë ne "THE VOICE KIDS OF ALBANIA 1" dhe ze vendin e dyte ne finalen e ketij aktiviteti.

Në Qershor 2015, Wendi Mancaku & Vanesa Sono marrin pjesë në JESC 2015 me këngën "Jeto", duke fituar çmimin e trete.

Në Tetor 2018, Wendi merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Endrra Ime".

Në Dhjetor 2019, Wendi Mancaku merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Ende".

Në vitin 2020, Wendi fillon studimet në New York për studio-kompozicion.

Në Dhjetor 2020, Wendi Mancaku merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Vesi I Shpirti Tim".

Në vitin 2021, Wendi Mancaku publikon single-in e parë në anglisht me titull "Falling".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1