TEKSTESHQIP

Wendi Mancaku & Etmond Mancaku
Nje Perralle Pa Mbret
Lyrics

Cdo nate te tregoj
nje perralle te re
Por kjo nuk i ngjan
asnje historie me mbret

Sa shume "pse" une kam
a ke njohur ti
Apo ke pare
Mbreter edhe mbretereshe

Syte e nenes time
dhe floket e argjendte
ledhatimet e saj
Shikimi i tim eti
Dhe fjalet qe peshojne
Si nje mbret pa kurore

Ref
Cdo njeri mbetet per ta nje femije
dhe i varfer dhe i pasur njesoj
Mbretereshe - nena ime ajo
Dhe nje mbret ekziston
dhe nje mbret ka per mua ne bote

Te me falnin
te gjithe mbreterite
Une do ju zgjidhja ju gjithmone
Cdo femije
qe nje dite do te jete prind
e kupton

Ajo mbretereshe
Ti mbret je per mua gjithmone