Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Ne Hapat E Tua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Hip hop folk 2x
jemi krijuar ne vitin '97
gjithmon per te then realitetin
per te ... pasqyruar gjithmon ngjarjet
per te .... dhen kronikat kronikat e zeza qe jan mbush...
por sot kemi prioteritetin qe ta themi realitetin me shqip se kurre

Sdua ta krijoj jeten ne krahet e askujt,se jeten qe ma dha zoti sja kam borxh askujt

Shum lot u derdhen dhe shum net degjuam, shum ngjarje ndodhen o sa shum duruam
Jan ata qe si ne nga endrra u zgjuan
dhe dy fjal te verteta per jeten i shkruan

Sa her ju kam then qe kjo jet nuk meriton
njeriu qe eshte i drejt , me te drejten lufton
mjere ai qe ne kte bote nuk di te korruptoj
......
te gjith jane ne gar kush me shum te perfitoj
as te vjedhin nuk din se kan me shume
se ckan nevoj
Nuk kan as ideale , as fe , as besim
kerkojn gjithcka mbi te tjeret me mashtrim
Sa shume un e desha nje njeri te mire
sa shum e kerkova nje mendim te lire
por me fort ne zemren time me fshehu nje deshire
,,,,,

Refreni :
Ne hapat e tua shoh un driten qe vjen
Eshte engjell i bardh apo imazh qe genjen
Me forcen e fjales ne duam nje dite
Te cajm erresiren ne te shohim pak drite (2x)

Ouuu jooo kush po kendon
Hej Dr Flori prap ti je ne mikrofon
..............
shum plag na jan hapur e fundin sja dim
marr guximin tju them ne emer te shokve te mi
do vazhdojm ne luften per nje bote me te mire
mo mireeee ... si ju te gjith e keni enderruar
ne kemi forcen e deshiren e endrrat
kemi per te plotesuar
Thuaj lamtumir '97-'98
Thuaj lamtumir kallashit qe vret
Thuaj lamtumir skafit ; YES MAN
Te gjith atyre qe sjellin vrer ,
Hapi zemren horizontit 2.000
Ec me hapin e duhur me brezin e ri
Pershendete me ne boten e lire
Erdhi dita te jemi me mire
Ouuu; Me thuaj kush? kush na ndalon?
Ne kemi forcen, deshiren dhe bota ekziston
ne cdooo kohhh,
ne emer te shokeve do luftoj
per ata qe e lan Shqiprin e ata qe s'jetojne
per paqen e shpirtit do jet me mire
Nga demonet e te shkuares sot jemi te lire
per kohen qe shkoi , e te nesermen qe do vij
..............

Refreni :
Ne hapat e tua shoh un driten qe vjen
Eshte engjell i bardh apo imazh qe genjen
Me forcen e fjales ne duam nje dite
Te cajm erresiren ,ne te shohim pak drite (2x)
Te shohimmm pak driiiiiiitttt
Te shohim te shohim
Pak dritttt
Ahaha
Paqeeee
Te shohimmm pak driiiiiiitttt
Ohoooo
Hip Hop Folk (2x)


Ky tekst u dërgua nga  ThisIsHit2West Side Family
Publikimi: 01/11/2001
Festivali: Kënga Magjike 2001
Muzika: Kristi Popa
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Kristi Popa


West Side Family - Ne Hapat E Tua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Hapat E Tua".
3. Video është e këngës "Ne Hapat E Tua", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0