Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Episod Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18

o lifo
kush esht ky me jaoo
Na çmendi fare
(ooooouuu)
Çfar ka mor vlla
O rabo
Ça ka
Po mylle se do ta thy pianon
Mylle more
Pyytt met
O hayvan

Landi refreni

Jo nuk e kupton
Jo jo nuk e kupton
Nëse tı nuk provon (tı nuk provon )
Nëse tı nuk gabon (tı nuk gabon ) 2x

Dr.Florı
Na u lodhën veshët nga rregulla e korniza,
Më pëlqen më shumë
Me pëlqen një makin dhe një shishe xhin
Tja ve dhe veshët dhurat
Që esht mbyllur në rregullat,e jetës familjare
Me ato muzika,ma hoqi trurin fare
Dhe kostumin kur se heq me duket si manekin
Me makin gjithmon të re dhe gjithmon ne rregull (stopin)
…si kompjuteri.. nga mua nuk e ka mesuar kurrë
Ç’Do te thot te jesh i shfrenuar
Ti japesh makines..ne orë te dehesh te bëhesh tap
nën stop 24 orë
ti thyesh edhe pjatat te zihesh ne shtepi
Të gjitha kto gjëra njerzore ky njëri jo nuk i di
Nuk e di që jeta behet si te vjer me gabime
Të vij si të vij kjo ësht menyra ime

Landi refreni

Jo nuk e kupton
Jo jo nuk e kupton
Nëse tı nuk provon (tı nuk provon )
Nëse tı nuk gabon (tı nuk gabon ) 2x

Miri

Du që kësaj të të shoh me të gjëra
Të jetosh një herë i lirë
Ti harrosh të tëra
Te bësh diçka të bukur
Te fluturosh me deltaplant
Të mos i thuash çunit që jam nje huligant
Nuk jam shembull i keq por jam ne kërkim
Provojm ndonjë tundim e bëjm ndonj gabim
Shoku im,gjithçka, e ka nje qmim
Kush provon (dhe gabon
është tundim drejt fati tim )

Landi ft dr.flori ft miri refreni

Jo nuk e kupton
Jo jo nuk e kupton
Nëse tı nuk provon (tı nuk provon )
Nëse Se tı nuk gabon (tı nuk gabon ) 4x

Ësht nje nat e bukur nje moment i lir
Rërë e ftohtë,rrin i ngrir
ndoshta s'di se ku ne kete nat ti je.. Nat ku je )
( Njerëz prap) (qejfit janë) (Qejfi ndoshta jan..)
ndoshta sdi se ku ne kete nat ti je..
(Ne ktë nat ku jee) ( njerez prap) (të qejfit janë )


Ky tekst u dërgua nga M_kWest Side Family
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Gazebo
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Gazebo


West Side Family - Episod
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Episod".
3. Video është e këngës "Episod", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0