A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

West Side Family - Komshia


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  110

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/05/2018

2018-05-07T18:00:00

Music:

Alban Kondi


[Miri:]
Fole me të t’om fole fole me të t’at
Xhiku është këtu poshtë zemër hajde ti me vrap
Hajde ti me vrap jo mos hajde ti me hap
Mos i vish sot t’gjitha, zbrit e mos e zgjat
Vishu me t’ngushta vishu vishu me t’gjona
Rrimë deri vonë sot në Pub nesër mroma
Me ta thon si me ta thon, mendoj për ty çdo natë
Ta pimë na i gjo e mos bohemi bajat
Se do pijmë e do pijmë deri sa ta gdhijmë
E pastaj ne shpirti, prapë ne do pijmë
A t’vijm me makinë apo t’sjellim taxinë
E kom veç për ty e jo për policinë
Dil te ballkoni, mos fol nga iPhone-i,
shifna sy në sy, ç’na duhet telefoni
Snap e filtra gjojna, like ke miliona, hajt kërcejmë i her sot s’di Xhiku nga k’to gjojna

[REF. Landi:]
A thu kishe menu se me mu do rrije?
A thu kishe menu se me mu do vije?
Jo jo s’e kisha dit’ se me mu do flije!
Ç’a fati kom që të kom komshie! 2X

[Landi:]
Alo! Alo! Alo! Alo! Alo Policia!
Alo! Alo! Alo! Alo! Ka ik komshia!
Ku ka ik komshia?! Mori mënd’t e mia!
Lene s’ka problem shefi e solli taxia!
Jo mos më thuaj! Kërce dhe luaj!
Hajde dalim sonte e me kunja mos më gjuaj!
Un’ e di ç’a duhet e ti e di si luhet
Natës i vjen fundi shpejt amon mi se po shuhem!

[Miri:]
Merre shtruar, merre me ngadalë
Sot ke dalë me mua zemër, më ke lënë pa fjalë
Zjarr nata, afrohu dhe dy hapa
Nuk e kam për shpejt, por e kam për orë të gjata
Whoop whoop whoop derdhen djersët n’orët e vona
Whoop whoop whoop e gjithë nata është e jona
Kena i komshie, alamet komshie!
S’dim si t’ia bojm vllai na ka bo me hije!

[REF. Landi:]
A thu kishe menu se me mu do rrije?
A thu kishe menu se me mu do vije?
Jo jo s’e kisha dit’ se me mu do flije!
Ç’a fati kom që të kom komshie! 6 X

e-Cards (5)

U krijua nga Ohrland(emri i artit 2018-06-05 04:55:50
C'a fati kom qe te kom komshie
U krijua nga fiori 2018-05-31 07:50:29
thu kishe menu
se me mu do vije
jo jo se kisha dit
se me mu do flije
ca fati kam qe te kam komshie
2018-05-30 17:40:32
Kena I komshie alamet komshie
S`dim si t`ia bojm
Vllai na ka bo me hije
2018-05-21 15:30:02
Alo! Alo! Alo! Alo! Alo Policia! 
Alo! Alo! Alo! Alo! Ka ik komshia
2018-05-07 08:57:39
Dil te ballkoni,
mos fol nga iPhone-i,
shifna sy në sy,
ç'na duhet telefoni

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019