TEKSTESHQIP

West Side Family
Imazhi Saj
Lyrics

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.

Vokal 1:
Nje zhurme te vjeter ben dera,
qe mendimin ma ngacmon,
ka shume kohe ketu s'kam shkelur,
po ketu kam qene gjithmone.
Neper kujtime keto dritare,
me sirtare me pluhur,
neper portrete te zbehta,
qe qendron ashtu ne mur,
me kujton me imtesi,
cdo levizje ate nate,
flaken venitese te qiririt,
qe me ne shuhej ngadale.
Pershperitjet prekjet e embla,
qe perjetesisht ketu jetojne,
shpirtin tim shume e trazojne,
shpirtin tim shume e trazojne.

Vokal..
Mos e mbyll ate porte,
s'mund te ikesh te largohesh,
s'mund te thuash qe s'me do,
syte e tu te tradhetojne,
te tradhetojne duart e tua,
lotet e tu te tradhetojne,
iken me lot duke u dridhur,
je ketu gjithmone
dhe pse larg shkove.

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.
Do te rrish ti gjithmone diku fshehur,
mbas te vertetes ne muret pa fjale,
gjithcka mbeti ne dhomen e heshtur,
ku jeton imazhi saj.
Eshte dhome e vjeter ku jeton imazhi saj.(4x)

Vokal 2:
Heshtja nuk flet
kur mbart kujtime mbyllur me vete,
fshehur diku zemra mban kujtimin e vjeter,
jeton e heshtur gjithmone,ketu ne dhomen tone,
cdo ore qe kalon me tregon,
kuptimin e se vertetes,
qe askush nuk e di,
gjithcka ka ngelur e paprekur,
mungojme vetem une dhe ti.
Kjo dhome kujtim tjeter jo nuk mban,
mban vetem imazhet tona
qe jane puthur e jane ndare.

vokali
refreni.