TEKSTESHQIP

West Side Family
Miremengjes
Lyrics

Te njejtet njerz e njejta lagje
Po e njejta rruge
E njejta luft dite per dite kur
per dite ti gjen me shume
E pres djellin te me bekoj
Te kem driten ne damar
Sa here shpirti me eshte vrar
Ne keto rruge forcen kam mare
E shohe ne syte e femijes
Deshiren per me shume force
Hedhin hapin e pare
Per tu futur ne kte bot
Ku ka, drama ketu ndodhin
Bekimi ketu ndodhi
Jeta me te mire dhe me te keqija
Ketu rodhin ndodhin
Prindit luftuan qe un te jem me mire
Dhe per ata qe do vijne prapa
E kam sot un nje deshire
Ti duan keto rruge qe me gjak than te verteten
Se te tjer do te vin mbas nesh
Dhe mbrapa prap te tjer do te mbeten
Ku ka mundesi pa fund
Ku ka edhe gremina
Ku ti mund te jesh vet zoti
Ose viktim nga heroina
Une prap eci ne keto rruge
Qe se di ku do me çojne
Veç nje gje besoj e di
E di per dite agon

Miremengjes , perdit e pres nje tjeter shpres
Miremengjes , anonim ne kte rrug nuk do te mbes
Miremengjes, jan fjal shpirti te thena nga ne
kjo eshte vecse nje dite tjeter ne Tironen e re (2x)

patem plumba qe u derdhen
por dot mua nuk me shpuan
patem lotet qe u derdhen
por dot mua sme vajtuan
heroin neper damar
por dot mua s'me helmuan
u rrezuam ne kto rruge
por prap ne kemb u cuam
paqja qofte me ta qe ne mes rrugen e lagu
dhe ti thoja keto fjal per lagjen time ne Tiran
e cdo lagje ne shqiperi e ka historin e vet
e per cdo ngjarje qe ka brenga
mua dhimbja me godet

Ne cdo rrugeeee, ne cdo hap qe hedh
ne cdo lutje jemi vetem ne
Ne kto rruge kam un cdo kujtim
neser vjen dit e do te jet me mire

Miremengjes , perdit e pres nje tjeter shpres
Miremengjes , anonim ne kte rrug nuk do te mbes
Miremengjes, jan fjal shpirti te thena nga ne
kjo eshte vecse nje dite tjeter ne Tironen e re (2x)

Jeta ne rrug eshte nje loj poker kur ske gje
ti luan bllof ,un rrezikun e kalova
tani hyj ne loj me FLUSH
Me mjafton te kem ne krah pran
vajzen qe un dua
Ne ketu e pam dhe fundin
po shppirtin jo nuk e shuam
Nena ime te kujtohet sa net shkuan pa gjume
fal atyre neteve qe sot jeten e kam un
Kshu jam une me te kqija
Kshu jam une me te mira
Nga rruga kam instikte,
jeton stresi dhe deshira
Gjith shokeve jasht Shqipris kte keng kam dedikim
Kam kujtimin me te bukur
ktu kenduam si fillim
Fama ,s'eshte asgje
kam bekim nga fati im
nuk ka cmim me shum se cmora
ku kuptova dashurin
Shum gjera i mesova
Shum gjera nuk i di
Di qe sa her qe zgjohem per mua eshte fillim i ri
Dua te them se ... ... me te bukura fjal qe di
E kemi fatin ton shpres dhe marrezi

Miremengjes , perdit e pres nje tjeter shpres
Miremengjes , anonim ne kte rrug nuk do te mbes
Miremengjes, jan fjal shpirti te thena nga ne
kjo eshte vecse nje dite tjeter ne Tironen e re (2x)

Ne cdo rruuugeeee ; MIREMENGJES
Ne cdo hap qe heeeeedh ; MIREMENGJES
Ne cdo lutjeeee ; MIREMENGJES
JEMI VETEM NE
Ne kto rruge ; MIREMENGJES
kam un cdo kujtim ; MIREMENGJES
neser vjen dit ; MIRMENGJES
e do te jet me miiiireeeeeeee

DËRGOI: