Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Avdyli - Kenge Per Pavaresine (Feat. Veli Sahiti)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

I
Bjeshkë të larta zbritni posht
Fushav t'buta jep lavdi
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Diell ta bëjmë këtë iliri
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Diell ta bëjmë këtë iliri

Refreni ***
Zbret shqiponja nga flamuri
N'prekaz ulet mbi një guri
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi

II
Ju o trima n'përmendore
Ju të mbetur dhe pa varre
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Pavarësia rrënjët ka në gjak
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Pavarësia rrënjët ka në gjak

Refreni ***
Zbret shqiponja nga flamuri
N'prekaz ulet mbi një guri
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi


Xhavit Avdyli - Kenge Per Pavaresine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Pavaresine".
3. Video është e këngës "Kenge Per Pavaresine", por nuk këndohet nga Xhavit Avdyli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Avdyli:


Komente 0