Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi - Ik Largohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ik Largohu" kënduar nga Xhejsi Jorgaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Maringlen Linadi - Ik Largohu

Asnje fjale qe ti e thoje s'ishte e vertet
dashurine qe ma premtove perralle mbeti perjete
ish genjeshter ajo qe ndjeje dhe beje se me doje
por mbas shpine ti me tjetrin mua me tradhetoje

Ref
Ik largohu ti prej meje se ma nuk te dua
ik largohu se ket zemer shume e ke lenduar
ik largohu ti prej meje dhe pse je penduar
ik largohu se ket zemer boll e ke mashtruar

Per tu kthyer tash esht vone ket duhet ta dish
dashurine qe e ndertuam vet ti e ke prishe
edhe tjetri te ka lan e vetme ke mbet
deshe te haje me dy luge pa asnje ke mbet

Snnuffi - Ik Largohu

Njeri ma i Lumtur Kesh sa Tpata n'zemer Ty
Kush ke Aj qe Xhelozoi Pse N'dashnin ton ka nderhy
Ti je kan Gjithqka per mu Ti je kon bota per mu
Edhe pse tash je Largu Me gjith shpirt un ala T'du
E sa shpejt ti u largove Sa shpejt ike um harrove
Ike pa M'than lamtumir Sa keq n'zemer ti m'lendove
Qato ndjenja qe i pata qato i morre me veti
E tash vet em ke lan jam ka foli vet me veti
nashta ki mi ra pishmon qaj dikur kur ka met lan
Kohen sun e kthen ma m'brapa ka mu kon teper von
E qat'her ki me kuptu se sa keq osht me vujt noshta qat'her mushesh men qe me ndjenja sbon me lujt

Ref 2: E kto Dhimt qe mi la Ajo une sot Jom ka i vuj
Smunet kerkush mi sheru
dhimbjen n'flet jom ka i shkruj
E Cdo dit jom nsiklet e Cdo nat jom vetem vet
Veq ni sen maje n'men
ma S'kthehna mu bo kijamet

Tash mo skom me Kan me Dal Skom ma kujna mi Thon ZMR
Andrra Vetme per mu ke me pas bashk 1 mbiemer
Andrra vetme per mu ke met pas ty per tan jeten
syt me lot e me mall me lot tmerzis e lagi fleten
N'dashni kesh shum real une ty ti fala kejt
Ti em thojshe Tdu Tdu sem paske dasht em paske rrejt
Veten hiq se fajsoj Dashnin ton Vetem e shaj
Sem vjen marre pse po kaj se as vetin sun e maj
i sho n'anderr ditet tona Ato ditet me plot shi
Besom kur Z'gjohna prej gjumit E kthej kryt ku je ti
E kejt dashnia jon let mbetet e harrume
edhe perjetimet tona let mbesin Te kalume

Ref 4: E kto Dhimt qe mi la Ajo une sot Jom ka i vuj
Smunet kerkush mi sheru
dhimbjen n'flet jom ka i shkruj
E Cdo dit jom nsiklet e Cdo nat jom vetem vet
Veq ni sen maje n'men
ma S'kthehna mu bo kijamet

L-Patriot - Ik Largohu

Albert

Largohu ti prej meje,largohu ti prej meje,
sdu un me ti pa un syt
Largohu ti prej meje,largohu ti prej meje,
sdu un me ti pa un syt

L-Patriot (reptura 1)

Qdo dit me kujtime pe kaloj un kohen time,
athu ku mbeten tash qiko ato premtime,
se me thojshe je i vetmi person qe une t'du,
tash je me tjetrin e mu m'ke harru,
zoti ty ka met vra un kurr s'kam me ta fal,
un per ty u bona engjull,ti per mu u bone djall,
e pa zemer e pa shpirt sdi qka o dashnia,
e di qe ty kan met denu t'mirat e mija,
se shum te kam dasht veq en ty kam mendu,
kam pas shum oferta tjera,po per ty kam refuzu,
e ti ma ktheve shpinen,pa me than as lamtumir,
ki shku te tjetri ki mendu se e gjan ma mir,
nuk osht gjo pasuria keq qiko je mashtru
tmirat e mija skan met lan mu rahatu,
ki mem lyp e ski mem gjet,zemra jote ka me hjek,
te un ski mo qka lyp se tash per mu ki Vdek.

(ref.2x) Albert

ik largohu, kurr me sy mos t'pafsha,
se nuk je e vetmja, ka edhe tjera vasha,
se te kam dasht, me zemer e gjith shpirt,
um mashtrove, kurr me sy mos pafsh Dritë

L-Patriot (reptura 2)

Tash e ki kuptu,po tash osht shum von,
se ti per mu qiko, ma nuk e egziston,
si jam munu per ty s'jam munu per asni femen,
e ti bon tjetrin, mu ma theve kit zemer,
kallxom pse kallxo kshtu a e meritova,
gabimi o te ty se ne ty u dashurova
po zoti o n'qiell deshmitar i vertet
thojn se kejt t'zezat qe i bon,kthehen n'kit jet,
e ati shum ju lutna, qe ma mos me gabu,
un ma mos mu qarru, e n'qisi si ti mu dashuru,
se boll kam derdh lot,po ne fund kejt Kot,
me zemer t'plast pot tham t'vraft i madhi zot
se qeshtu un se meritova,per qishtu se bona veten,
se per ty jam kan n'gjendje me dhan edhe jeten,
po ta tham te verteten,pe nxerri pi funit zemres,
se djalli asht vet shpirti nji femne

(ref.2x) Albert
(ref.2x) Albert

ik largohu, kurr me sy mos t'pafsha,
se nuk je e vetmja, ka edhe tjera vasha,
se te kam dasht, me zemer e gjith shpirt,
um mashtrove, kurr me sy mos pafsh Dritë


Publikimi: 01/09/2005
Festivali: Mikrofoni I Artë 2005
Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gjergj JorgaqiMë Shumë Këngë Nga Xhejsi Jorgaqi:


Komente mbi këtë këngëXhejsi Jorgaqi - Ik Largohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ik Largohu".
3. Video është e këngës "Ik Largohu", por nuk këndohet nga Xhejsi Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.