Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Do Te Behet Shqiperia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ah moj Shqiperi e mjere
Po punove per te tjere
Me te miret po te lene
Halli i madh na paska rrene
(X2)

Do te behet Shqiperia
Keshtu thane dhe atdhetaret
Le ta marre ne dore rinia
Ata jane trashegimtaret
(X2)

Vinje nga bota ane mbane
Bukurite per te shijuar
Shqipetaret lene vatane
Mbeten me canta ne duar
(X2)

Do te behet Shqiperia
Keshtu thane dhe atdhetaret
Le ta marre ne dore rinia
Ata jane trashegimtaret
(X2)

Po kte vend ku do e lini
Jeni lodhur, une e di
Pak durim sikur te kini
Do te ndodhe nje mrekulli
(X2)

Do te behet Shqiperia
Keshtu thane dhe atdhetaret
Le ta marre ne dore rinia
Ata jane trashegimtaret
(X2)


Ky tekst u dërgua nga Tea HoxhaYlli Baka
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/03/2022
Muzika: Ylli Baka, Gramoz Kozeli & Edi Balili
Teksti: Ylli Baka & Gramoz Kozeli
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production
Audio Production: Muza Production Academy
Voice Over: Melisa Bajraktari
Regjia: Laert Vasili
Aktori: Karafil ShenaYlli Baka - Do Te Behet Shqiperia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Behet Shqiperia".
3. Video është e këngës "Do Te Behet Shqiperia", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0