TEKSTESHQIP

Ylli Baka & Free Mc's
Erdhi Dita Per Te Marre
Lyrics

Ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

thirrini vajzes te dale
me fustanin pale pale
velloja qendis me are
po vjen djali per ta marre
Unaza dhurat e pare
me gurin moj qelibare
gusha si debore e bardhe
stolisur? margaritare
djali vjen e i shkon prane
vajzes sec i thot ca fjale
te pash qe diten e pare,
nuk te le moj pa te marre
dy here nuk e perserita
vesha kostumin u ngrita
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

lotet qe rrjedhin nga syri
porsi gure xhevahiri
sjan lot dhimbje as trishtimi
vajza qan moj nga gezimi
e leht moj porsi nje flutur
dhe nga lulet me e bukur
i zbret shkallet si sorkadhe
lozonjare nazemadhe
vajze moje shtatselvij
mos ma fshi syrin e zi
syri zi margaritar
erdhi dita per te marre
dy here nuk e perserita
fjalen mbajta dhe nuk ika
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

o erdhi dita te marre ne shpi
o dil te shoh syrin e zi
o vish fustan e lotet fshi
o syzezo qerpik flori

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

DËRGOI: