Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllka Kuqi - Potpuri (Gezuar 2021) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

c'u mbush mali plot me rrush, plot me rrush
c'u mbush mali plot me rrush, plot me rrush
thot neneja jane krushq, jane krushq
thot neneja jane krushq, jane krushq
ne jane krushq, te dalin o
syzezen le ta marrin o
ne jane krushq, te dalin o
syzezen le ta marrin o
dhe syzeza qan me lot
ka baban e se le dot
dhe syzeza qan me lot
ka baban e se le dot
le baban ne shilte
hajde syzeza me ne

c'u mbush mali plot me moll, plot me moll
c'u mbush mali plot me moll, plot me moll
thot neneja jane dasmor, jane miq
thot neneja jane dasmor, jane dasmor
ne jane dasmor, te dalin o
syzezen le ta marrin o
ne jane dasmore, te dalin o
syzezen le ta marrin o
dhe syzeza qan me lot
ka vellane e se le dot
dhe syzeza qan me lot
ka vellane e se le dot
le vellane ne shilte
hajde syzeza me ne

kush te lan kush te nderron o dhender be
Mamaja qe tka zakon o dhender be 2x

Epo sot do bejme moj dasem o dasem lere dasem o.
Epo do martojme moj djalin o ate moj me te mirin o2x.

Ti ben rrobat pale pale o dhender be
pale pale e ne kanister dhender be
ne senduq te qevaristes dhender be
me florinjte o te llormise o dhender be.2x.

Epo sot do bejme moj dasem o dasem lere dasem o
epo do martojme moj djalin o
ate moj me te mirin o.

Doli hena per kusare dil moj hene
vajç e vodha edhe ardhç dil moj hene (2x)
Mora sharkun e pashait dil moj hene
ja vesha dhender vellain dil moj hene (2x)

O dallendyshe e vogel o
Moj dale dale x2

O do te pres sa te rritesh o
Moj me ngadale x2

E te behesh sa shoqkat o
Moj dale dale x2

E sa shoqkat e mehalles o
Moj me ngadale x2


Ky tekst u dërgua nga KlodianYllka Kuqi
Publikimi: 13/11/2020
Orkestrimi: Drinor Zymberi


Yllka Kuqi - Potpuri (Gezuar 2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2021)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2021)", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:


Komente 0