Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jumpa & Young Zerka - Lule Bore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17

Teksti:

Ilira Gashi

Muzika & Teksti:

Young Zerka

Komente

Asnjë Koment

22/02/2019

2019-02-22T14:00:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lule Bore" kënduar nga Jumpa & Young Zerka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jumpa & Young Zerka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjiko - Lule Bore

Ref: Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule en tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
Ja Ja lule bor i kom ndor

Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
Ja Ja i kom ndor i kom ndor

1:Lule Lule bore
Po pres Pranvera me ardh
E ishalla nuk o ftoft
njejt si dita en Janar
Kur kom Lind
Kurr smunet mem bind
qe kjo bot o per tfort
E per tdobt hajt i koft
hajt i koft

Qe me shok
Qetu ngrop
Per gjdo dit
tu shit drog
e syt sikur t'japanit, e
bje midis ballkanit, e
Zemra mu ka ftof
e kto thoj mu kan flliq
se ket bari tari
per gjdo dit
po duhna un me pi

Per Gjdo nat me Shok
Naper rrug tuj bo manovra
Nona nshpi per djal tvet
o ka knon dova

Plaki plaki vet
po menon qe o te shkolla
nuk edin qe po shet naper rrug
Lule Bora

Djali Pejes me plot vetbesim (JA JA)
Kejt shok e lagjes ment i kan en krim
se qeshtu spo shkon e varfnija shum rond, e
qu ti shoki jem bon diqka per fatin tond e

Ref :Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule en tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
Ja Ja lule bor i kom ndor

Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
i kom ndor i kom ndor

2:Preke njo pi neve e ti nven ki me met (x2)
qysh ke pa me lujt me flak
edhe mos mu djeg
provo vet provo vet
ki mu djeg gjyshaman

kta dojn me na kap (x2)
po na bojna shum smart
e nuk ka kush me na ndal
Ilegal Ilegal se pi shteti
sen nuk pres
kejt kllika hasllirat
per kto benza 6.3

dheze njo per kllik
dheze per sukses
vjen era behaaaar
se pranvera o tu ardh
jejjejjeeeje
tash ka mu kan knaq nshpirtin tan
jejjej
gjepat gjepat kan mu kan me lek
Jejjej
e policia ska me na ndjek
po ka me na percjell nkoncert
jejjej
hala vagen e kom nder krevet
jejjej

ref:
Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule en tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
Ja Ja lule bor i kom ndor

Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Me ni gjep kom lule me tjetren kom bor
Lule Bore Lule Bore Lule Bore Lule Bore
i kom ndor i kom ndor

Shqipe Haxhiu & Kastriot Tusha - Lule Bore

Tuj shetitur n'mal e n'koder,
tuj prek lulet t'gjith me dore,
vec n'nji kopsht ma t'bukurin n'Shkoder,
ty te gjeta lulebore.

Je e vogel por e plote,
ty t'kerkoj un tash sa mot,
tash sa mot un ty t'kerkoj,
vi me ty jeten ta coj,
Eja, eja lulebore,
se me ty do thur kunor.
Eja, eja lulebore,
se me ty do thur kunor.

Pash ma t'bukren stine t'pranveres
pash ma t'bukrin tranofil
mos ja hap ti ma kujt deren,
se per mu vetem ke çil.

Linda - Lule Bore

Tuj shetitur n´mal e n´koder
tuj prek lulet t´gjith me dore
vec n´nji kopsht ma t´bukurin n´Shkoder
ty te gjeta lulebore.

Je e vogel por e plote
ty t´kerkoj une tash sa mot
tash sa mot une ty t´kerkoj
vi me ty jeten ta coj
Eja eja lulebore
se me ty do thur kunor.
Eja eja lulebore
se me ty do thur kunor.

Pash ma t´bukren stine t´pranveres
pash ma t´bukrin trandofil
mos ja hap ti ma kujt deren
se per mu vetem ke çil.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Young Zerka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet