Zhani Sulioti
Zhani Sulioti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Qershor 1954
  • Horoskopi:
  • ♊ BinjaketBiografia

BIOGRAFIA: Zhani Sulioti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore korçare. Ajo është vajza e mesme e këngëtarit dhe Artistit të Merituar Piro Sulioti dhe motra e Tenorit të Teatrit të Operës dhe Baletit Gjergj Sulioti. Ζhani lindi në Korçë në 01/06/1954 dhe që në moshë shumë të re u dallua për potencialin e madh muzikor që kishte që në moshë të re. Si nxënëse e shkollës fillore, ajo u spikat në të gjitha festivalet e pionierëve dhe si nxënëse e shkollës së mesme ajo mori pjesë në të gjitha festivalet e Radio Korçës. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0