TEKSTESHQIP
Zhurma Show 2015
Bordi drejtues i videofestivalit "Zhurma Video Music Awards" ka shpallur nominimet për edicionin e tij të 11-të. Edhe këtë vit ky festival do kujdeset që të shpërblejë me çmime artistët tanë si dhe produksionet për punën e tyre që bëjnë me klipe.

Përzgjedhja e videoklipeve muzikore, këngëve dhe albumeve të nominuara është bërë në bazë të lancimit të këtyre projekteve nga data 1 Janar deri me 31 Gusht 2015.

• Gala Mbrëmja e Ndarjes së Çmimeve të Spektaklit ‘ZHURMA VIDEO MUSIC AWARDS 11', mbahet me 7 Shtator 2015, në Teatrin e Qytetit - Gjilan, në transmetim RTV 21 & ZICO TV,
• Nga ora 19:00 fillon parakalimi në Tapetin e Kuq, Spektakli fillon nga ora 20:00, nën prezantimin e Alba Morinës.

Në vijim mund ti shihni nominimet:
NOMINIMET

Best NEW ARTIST:
Ari Blue – M’kujton
Elsa - Tjetër nuk ka
Engjëllusha Salihu - Simpatik
Butrint Imeri – Merre zemren tem
Laid - Take it off
Skizz - Qysh pe lojna

Best BALADA:
Adelina Tahiri - Mos më duaj sot
Besart Halimi - Prap të ëndërroj
Edona Llalloshi – Duhet
Lori - Me ty nuk flas
Shkumbin Ismaili ft. Poni - Nuk ta fal

Best INTERPRET:
Jonida Maliqi - Jam bërë si ti
Labinot Tahiri ft. 2Ton - Krejt t'i fala
Neki Emra - Pa ty
Soni Malaj - Me rrena
Yll Limani - Emrin ma ke thirr

Best PERFORMANCE:
Besa - All in
Çiljeta ft. Noizy – Gangsta Love
Mc Beka – Zhag
Neki Emra – Pa ty
Tuna - Nobody there

Best STYLING:
Dhurata Ahmetaj - Bone pa mu
Kaltrina Selimi - Kohën me kthy
Nora Istrefi - S'je my lifestyle
Shkenda Dubova - Lej let folin
Xhensila Myrtezai - Ring the alarm

Best ROCK:
Flaka Krelani - Am I good man
Offchestra - Bajram
Rosela Gjylbegu ft. Vullnet Ibraimi - Jam aty
Vedat Ademi - Bën ftohtë
XXL - Ndjenja që plagos

Best POP:
Elvana Gjata ft. Bruno - Love me
Enca - Soul Killa
Flori Mumajesi ft. Vicky Dj - Nallane
NRG Band - As 1 si ti
Vesa Luma - T'kanë fol keq për mu

Best DANCE:
Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Besa ft. Mattyas – Amelia
Ingrit Gjoni - Do më kërkosh
Nora Istrefi - Bamboleo
Zajmina ft. Elgit Doda - Blackout

Best RnB:
Blero ft. Onat - Jo Jo
Dafina Zeqiri - Shumë qef
Dhurata Dora - Ti don
Tuna - Nobody there
Young Zerka - Boom Boom

Best HIP HOP:
2Ton – Ani nasht
Blunt & Real - Xhinset
D.u.d.A & Double G - Smoke them
Lumi B - Hi Lumi
Noizy - Big body Benzo

Best FEMALE:
Dhurata Ahmetaj
Laura Toska
Luana Vjollca
Morena Taraku
Samanta Karavella

Best MALE:
Albatrit Muçiqi
Ergi Dini
Gasso
Seven Saraqi
Young Zerka

Best DUO:
Blero ft. Onat - Jo Jo
Cozman ft. Tuna - Holla
Era Istrefi ft. Ledri Vula - Shumë pis
Majk ft. Ghetto Geassy – S’jena mo
Mozzik ft. Kida – Premtimet

Best FOLK:
Ermal Fejzullahu - Falma zemrën
Gena ft. Ervin Gonxhi - Të kam dashuri
Mimoza Shkodra - Ki me ni
Sinan Hoxha – Bomba
Teuta Selimi - S'do të bëhesh burrë

Çmimi POPULLORE:
Mahmut Ferati - Ka çel trëndafili
Nikollë Nikprelaj - Ku je nanë
Remzie Osmani - Sokoli i nanës
Shkurte & Naxhije Fejza - Per ty motër
Shyhrete Behluli - Gra moj gra

Best ALBUM:
Capital T - Slumdog Millionaire
Gena - Merri të gjitha
Meda - Hallall
Mihrije Braha - Dhimbje e mall
Poni - Bio

Best SONG:
Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Elvana Gjata ft. Bruno - Love me
Era Istrefi ft. Ledri Vula - Shumë pis
Majk ft. Ghetto Geassy – S’jena mo
Mozzik ft. Kida – Premtimet

Best VIDEO:
Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Çiljeta ft. Noizy – Gangsta Love
Dafina Zeqiri ft. Sardi Dj - Te ti
Lumi B - Hi Lumi
Neki Emra - Pa ty
Zhurma Show 2015 (Tekste & Video)
Image 148192
Image 148191
  • Zhurma Show 2015
  • Viti: 2015
  • 07/09/2015 - 07/09/2015
  • Teatri I Qytetit, Gjilan
  • Prezantuesit: Sasa Hoda
  • TV: RTV 21 & ZICO TV