TEKSTESHQIP

Adelina Tahiri
Fati Jem
Lyrics

Ku mi le
Premtimet ku mi le
Jena nda
S'je kon fati jem

Sille ka dush ti sille
Fund i dhe ksaj dashnie
Vuje vuje me lot
Vjen me kerku ti falje
Per cdo dite nga nje faje
Kinse ke ndryshu sot

Me shiko ne sy dhe qaj
Lotet shpirt une do i mbaj
Thuja edhe asaj, asaj, asaj, asaj
Sa te kem jete s'ta fal
Peng ne shpirt ty kam me t'majt
Thuja edhe asaj, asaj, asaj, asaj

Ku mi le
Premtimet ku mi le
Jena nda
S'je kon fati jem

Syt e mi s'kan me t'pa mo
N'dhomen ton s'ka me u ni zo
Hajde tash se u kry
Cka e kalum ti harro
Rrugen ton vet ti vazhdo
Copa copa jam thy

Me shiko ne sy dhe qaj
Lotet shpirt une do i mbaj
Thuja edhe asaj, asaj, asaj, asaj
Sa te kem jete s'ta fal
Peng ne shpirt ty kam me t'majt
Thuja edhe asaj, asaj, asaj, asaj

Ku mi le
Premtimet ku mi le
Jena nda
S'je kon fati jem