Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adem Ramadani - Amaneti I Gurbetçarit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti I Gurbetçarit".
3. Video është e këngës "Amaneti I Gurbetçarit", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Amaneti I Gurbetçarit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

Komente

Asnjë Koment

29/12/2018

2018-12-29T16:00:05+00:00Thellë, thellë nga zemra po fshaj
Edhe syt mjan mbush me vaj
Është e kot tash nese qaj
Jo askush nuk më ka faj
Pseee, pse lash vendin ku kam le
Humba gjuhe e humba Fé
Ma mir t'isha i pa streh
Se në këtë dhe

(×2)
Kaluan shum vjet si dy tri dit
Më shkoj ymri sa çel e mshel syt
Me u kthy n'Kosov majsha ymyt
Që ktu mzen pleqnia se kam prit

Ndal, ndal mendohu ç'ka fitum
Ditë e natë pa ndal punum
Pasuri shum grumbullum
Jet luksoze ne jetum
Por, por familjen e shkatrrum
Edhe fmit na devijun
Me të huaj u martun, u tjetërsun

(×2)
Kaluan shum vjet si dy tri dit
Më shkoj ymri sa çel e mshel syt
Me u kthy nkosov majsha ymyt
Që ktu mzen pleqnia se kam prit

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu të vdes në këtë dhe të zi
Në vendlindje trupin me ma kthy
Me më varros daj e kushëri

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu të vdes në këtë dhe të zi
Në vendlindje trupin me ma kthy (2x)
Me më varros atje te t'parët e mij


Ky tekst u dërgua nga Ardianhyseni
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet