Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Bajrami & Mira Islami - Mos I Mbyll Sytë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne gurbet e mora
lajmin qe sje mire
Nuk pushove kurr
Emrin tu ma thirr

Erdha e s’te gjeta
Te lragu i deres
Po ne frymen e fundit
Ne shtratin e vdekjes

Ref; te lutem baba jem jo mos i mbyll syt
Ka ardhe vajza jote
Po te rrin te kryt
Te lutem baba jem shikom dhe nje her
Po i lutem zotit shpirtin mos ja merr.

Lem ta puthi doren
qe mka rrit pa skamje
Me pas mujt me marr
te gjithe dhimbjen tende,
Le te kalojn muaj le te ikin vitet
Emri yt nga zemra Joo kurr nuk me hiqet

Ref:
Te lutem baba jem jo mos i mbyll syt
Ka ardhe vajza jote po te rrin te kryt
Te lutem baba jem shikom dhe njeher
Po i lutem zotit shpirtin mos ja merr.
Aferdita Bajrami
Publikimi: 01/03/2019
Video Produksioni: BUG Production


Aferdita Bajrami & Mira Islami - Mos I Mbyll Sytë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos I Mbyll Sytë".
3. Video është e këngës "Mos I Mbyll Sytë", por nuk këndohet nga Aferdita Bajrami & Mira Islami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Bajrami:


Komente 0